Патріарх Святослав висловив вдячність кардиналові Сандрі за внесок у розвиток УГКЦ

Патріарх Святослав висловив вдячність кардиналові Сандрі за внесок у розвиток УГКЦ - фото 1
Блаженніший Святослав надіслав вітального листа кардиналові Леонардо Сандрі, префекту-емериту Дикастерії для Східних Церков, із нагоди 25-ліття його єпископської хіротонії та подякував за «історичний внесок у розвиток УГКЦ».

Ювілей єпископської хіротонії та закінчення 15-річного служіння як префекта-емерита Конгрегації для Східних Церков кардинал Сандрі відзначив 1 грудня Святою Месою у базиліці Дванадцяти апостолів у Римі. На початку богослужіння зачитали листа Святішого Отця Франциска, у якому той відзначив «жертовне служіння» кардинала Сандрі на різних посадах у Римській курії, «мудрість його досвіду та сердечну близькість до людей».

«Хочу запевнити, що Ви ввійдете в історію УГКЦ як той, хто зробив величезний внесок у розвиток нашої Церкви по цілому світі, особливо розбудову церковних структур у діаспорі, та спричинився до підтримки нашої Церкви в багатьох сферах її життя», — мовиться у листі Блаженнішого Святослава кардиналові Сандрі. Заснування чотирьох митрополій (три в Україні й одна у Бразилії), утворення шести нових єпархій, піднесення до гідності єпархій екзархатів у Франції і Великій Британії, «під Вашою особливою опікою та батьківською турботою нещодавно був заснований наш екзархат в Італії», — головні структурні досягнення УГКЦ під час каденції кардинала Сандрі на посаді префекта Дикастерії для Східних Церков.

«Особливу увагу до нашої Церкви ви виявили під час подорожей до України, починаючи з історичного візиту святого папи Івана Павла ІІ у 2001 році, під час якого були беатифіковані мученики нашої Церкви, і пізніше — у 2017, розпочавши паломництво з майдану Незалежності аж до тих територій нашої країни, які найбільше постраждали від російської агресії, виявляючи солідарність і близькість до нашого народу. Відколи росія розпочала повномасштабну війну проти України, ми щоденно відчували вашу молитовну підтримку, християнську солідарність та інституційну підтримку нашої Церкви в різних вимірах її служіння в умовах війни та гуманітарної кризи», — зазначив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ також подякував префекту-емериту за особливу опіку над структурами УГКЦ у діаспорі та надання стипендій для семінаристів і священників для навчання в різних папських університетах Рима: «Без належного духовного й академічного виховання важко уявити розвиток нашої Церкви», — зазначив Глава УГКЦ.

Додамо, 21 листопада Папа призначив новим префектом Дикастерії для Східних Церков архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті, дотеперішнього Апостольського нунція у Великій Британії та колишнього в Україні.