• Головна
  • Новини
  • Патріарх УГКЦ до Міжнародного дня сім’ї записав відеозвернення...

Патріарх УГКЦ до Міжнародного дня сім’ї записав відеозвернення

15.05.2020, 10:11
В умовах падемії ми наново усвідомили родину як домашню Церкву, в якій батько виконує функцію священика, а мати – особливої ікони Церкви, як матері, що пригортає і чуває над життям і служить здоров’ю.

В умовах падемії ми наново усвідомили родину як домашню Церкву, в якій батько виконує функцію священика, а мати – особливої ікони Церкви, як матері, що пригортає і чуває над життям і служить здоров’ю.

Таку думку висловив Патріарх УГКЦ Святослав, у своєму відеозверненні з нагоди Міжнародного дня сім’ї, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Цими днями вся світова спільнота звертає свою увагу, думає, молиться за сім’ю. Всесвітній день сім’ї є особливою нагодою, щоб ще раз ми відкрили для себе великий дар, який Бог Отець зробив для людини, створивши її», – заявив Глава УГКЦ.

За його словами, з усіх видів людських спільнот саме сім’ю особисто створив Господь. Християни проголошують сім’ю Євангелієм, доброю новиною для того, щоб допомогти людині в сучасних обставинах, у цьому бурхливому світі, бути щасливою. Щоб допомогти їй не загубитися і не зневіритися.

«Сім’я, як спільнота любові, нерозривний і плідний союз між чоловіком і жінкою, у сучасних обставинах, зокрема в умовах сучасної світової пандемії, справді представляється нам, як оазис порятунку людини», – сказав він.

Патріарх УГКЦ наголосив, що чимало людей в обставинах пандемії має можливість врятуватися від цієї хвороби саме в лоні своєї родини.

«Сім’я – це особливий оазис плекання людських стосунків між людьми різних генерацій, різних поколінь. Це простір передавання досвіду від старших до молодших. Ми всі шукаємо захисту в колі своєї родини. Сім’я – спільнота любові. Вона нас сьогодні рятує і дає нам можливість віднайти зміст всього того, що ми переживаємо», – додав Глава УГКЦ.

«Спостереженням сучасного світу є те, що проблеми ізоляції висвітлили дуже велику проблему домашнього насильства. Тому сьогодні Христова Церква хоче бути поруч», – зазначив першоєрарх.

«Навіть тоді, коли ми не можемо фізично зібратися разом у наших парафіях і громадах, – каже він, – дозвольте сьогодні Церкві завітати до ваших родин за допомогою сучасних засобів зв’язку».

Предстоятель УГКЦ також закликав до спільної молитви, щоб наша родина була школою любові.

«Саме силою любові можна все здолати, перебороти і оздоровити. Лише оазис любові дає можливість пережити навіть глобальні виклики, які стоять сьогодні перед людством. Саме сила любові, яку ми можемо пережити в нашій сім’ї є сьогодні ліками проти страху. Не боятися в сучасних обставинах можна лише тоді, коли ми відчуваємо силу солідарності, любові, взаємної підтримки в наших родинах. Нехай сім’я – плідний союз любові між чоловіком і жінкою, буде цим маяком, який дасть світло для розбурханого людства в сучасних обставинах», – заявив Патріарх УГКЦ.

«Щиро вітаю всі наші родини з цим днем. Щиро вітаю і молюся за наших наречених, які готуються укласти подружжя і, можливо, роздумують, як це зробити в умовах карантину. Я сьогодні хочу звернутися до дівчат і хлопців, які роздумують над тим, чи вступати в подружжя. Нехай Євангеліє любові і сім’ї буде для вас закликом не боятися. Хай буде закликом іти вперед у людських стосунках і вчитися любити», – сказав він.

«Нехай всемилостивий Господь благословить українську родину, що є Доброю новиною для нашого народу, держави і для нашого суспільства», – на побажав Блаженнніший Святослав.