Патріарх УГКЦ: Наші ветерани - це колосальна сила, яка здатна перебудувати усе суспільство

21 вересня, 10:18
Суспільство
Патріарх УГКЦ: Наші ветерани - це колосальна сила, яка здатна перебудувати усе суспільство - фото 1
УГКЦ від початку військових дій і по сьогодні підтримує військових і на передовій, і у цивільному житті.

Про це у програмі «Відкрита Церква» сказав Патріарх УГКЦ Святослав.

"Наші ветерани – колосальний скарб українського суспільства з колосальним потенціалом будівництва. Люди, які знають ціну життя і смерті, які бачили руйнівну силу війни, хочуть захищати країну у мирному житті, будуючи її. Це колосальна сила нашого суспільства, здатна перетворити, перебудувати суспільство", - заявив він.

"Мені пригадуються слова Христа, який говорив християнам: "Ви – закваска". Царство Небесне подібне до закваски, покладеної в тісто, і яка може підняти все тісто. І тому, думаю, наші ветерани і є тою закваскою нової України: вони піднімуть її, не дадуть спати нікому – ні Церкві, ні владі, ні політикам. Ветерани – колосальний потенціал розбудови нашого суспільства. Вони відчувають необхідність конкретної справи у мирному житті, відчувають своє покликання давати життя і свою місію – будувати», - додав перешоєрарх.

Глава УГКЦ зазначив, що обороняти нашу державу повинні усі українці, а не лише військові.

"Це абсолютно не морально – покладати відповідальність за оборону нашої держави лише одну групу людей, військових. Ми сьогодні повинні згадати, що захищати свою країну – святий обов’язок кожного її громадянина і громадянки. І ми не маємо права цей обов’язок занедбати, відхреститися від нього чи перекласти на плечі когось іншого – це моя і ваша відповідальність. Думаю, саме такого типу цінності, які є базовими для країни, яка веде війну, яка обороняється, повинні лягати в основу нашого відношення до ветеранів – поваги до них, підтримки всіх, хто воював, певної державної програми їх реабілітації і ресоціалізації. І, очевидно, саме це лягає в основу і душпастирського служіння Церкви», - наголосив Патріарх Святослав.

Глава УГКЦ також наголосив, що Церква, від початку війни була поряд із захисниками України – від Революції Гідності і по сьогодні. Військові капелани є фактично у всіх військових підрозділах і частинах. При єпархіях УГКЦ створено душпастирські центри для військових та їх родин, є реабілітаційні центри при монастирях і центрах паломництва. Один із найбільших таких центрів – у Зарваниці, де у минулі вихідні відбулося велике паломництво ветеранів та військових капеланів.

За його словами, головне завдання Церкви щодо наших захисників – допомогти їм вистояти духовно, відкрити наново сенс життя зраненим війною людям.