Created with Sketch.

Патріарх УГКЦ пояснив, чому ми повинні молитися за покійних і чим слово "покійний" відрізняється від "померлий"

27.07.2020, 07:36
Патріарх УГКЦ

В одинадцятому випуску відеопроекту «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» Патріарх УГКЦ Святослав пояснив, чому християни повинні молитися за покійних і наскільки важливою є ця молитва.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ,

За словами Патріарха Святослава, молитва за покійних є невід’ємною складовою нашої християнської віри і вона допомогає їм швидше пройти шлях очищення і осягнути бажану мету людського життя – вічне щастя і споглядання Божого обличчя.

Важливість молитви за покійних стає більш зрозумілою, коли усвідомлюємо, що фізична смерть не відходом у небуття. На це вказує і вживання слова «покійний», яким християни називають того, хто засинає в надії на воскресіння і життя вічне.

Предстоятель УГКЦ пояснив, що зміст слова «покійний» відрізняється від змісту слова «померлий»: «Померлими, зокрема в часи раннього християнства, називали тих, хто не вірив у життя після смерті. Саме тому християни не хотіли бути похованими в некрополісах – містах, збудованих для померлих. Християни почали окремо будувати свої усипальниці, які сьогодні звемо цвинтарями.

Слово "цвинтар" походить від грецького "кімао", що означає "спати"».
Блаженніший Святослав наголосив на тому, що ті, які звершили свій земний шлях і заснули в надії на воскресіння, є живими, однак перейшли в інший спосіб свого буття. Вони продовжують належати до Церкви. Адже, як пояснив Патріарх, Христову Церкву можна умовно поділити на три спільноти: святі у небі, живі на землі та покійні. Саме тому молитва за покійних є невід’ємною складовою нашої християнської віри. І молячись за них, ми не лише говоримо про них із Богом, а й можемо дієво їм допомогти.

«Наша молитва за покійних може допомогти їм швидше пройти той шлях очищення і швидше осягнути ту бажану мету людського життя – вічне щастя і споглядання Божого обличчя», – сказав Глава УГКЦ і додав: «Наші покійні вже нічого від нас не потребують, окрім нашої за них молитви. Та водночас вони моляться за нас. Вони допомагають нам у наших потребах своїми до Бога за нас молитвами. Собі вони вже не можуть допомогти, адже той час, коли людина ще може змінитися, зупиняється у момент її відходу до вічності».

У тому, що ми молимося за покійних, а вони, у свою чергу, за нас, вбачаємо, за словами Блаженнішого Святослава, «момент сопричастя, який ми можемо разом досвідчити в тілі Христової Церкви».

На завершення Патріарх УГКЦ пояснив, що означає молитва «Вічная пам’ять», яку співаємо під час заупокійних богослужінь.
«"Вічная пам’ять" не стосується здатності людини пам’ятати, тому що наша пам’ять не є вічна. Молитва "Вічная пам’ять" – це надія на те, що Бог пам’ятатиме про нашого брата, сестру, батька, матір і всіх тих, кого ми супроводжуємо в молитві», – сказав він і додав, що Господь Бог, пам’ятаючи про того, хто ввійшов у смерть, гарантує йому життя вічне, і саме пам’ять Божа про нас є джерелом нашого життя після смерті.

Нагадаємо, що відеопроект «Живого телебачення» «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» стартував 16 травня 2020 року. У коротких відео Глава УГКЦ доступно пояснює важливі християнські істини. Серія перших випусків присвячена темі молитви, зокрема змістові та способу молитви. Дивитись нові випуски катехиз Блаженнішого Святослава можна на каналі «Живого ТБ» в YouTube або сторінці «Живого ТБ» у Facebook щосуботи о 21:00.

Читайте також
Католики На Прикарпатті постане новий монастир Згромадження Воплоченого Слова УГКЦ
27 липня, 09:00
Католики В історичній частині Запоріжжя планують побудувати храм УГКЦ
27 липня, 12:20
Католики У Фатімі відбулася Генеральна асамблея Душпастирської ради УГКЦ
27 липня, 10:30
Католики Глава УГКЦ: Надіємося, що новообраний президент США допоможе нам перемогти в цій війні
27 липня, 09:00