Патріарх УГКЦ: Причини цієї війни лежать у самій Росії, її суті

Патріарх УГКЦ: Причини цієї війни лежать у самій Росії, її суті - фото 1
Люди, які думають, що Росію на агресію спровокувала якась зовнішня причина перебувають у полоні кремлівської пропаганди або навмисно обдурюють інших. Ми в Україні добре знаємо, чому Росія напала на нас.

Про це заявив Патріарх УГКЦ у своєму відеозверненні на 112 день війни.

"Дар Святого Духа - розум так потрібен тим, хто намагається зрозуміти причини і наслідки цієї повномасштабної російської агресії. Ми бачимо, що сьогодні увесь світ намагаються обдурити, видати бажане за дійсне. Ми бачимо і знаємо, досвідчуючи тут в Україні на власній шкірі, що агресія Росії проти України є нічим не спровокована. Той, хто думає, що якась зовнішня причина спровокувала Росію на військову агресію, той або сам перебуває у полоні кремлівської пропаганди, або навмисно обдурює світ", - сказав першоєрах.

Глава УГКЦ підкреслив, що пострадянський реваншизм сьогодні постав у іпостасі крайнього російського націоналізму, у вигляді ідеології "русского міра" та набрав явно геноцидальних ознак.

"Україна є першою його жертвою. Тому сьогодні так важливо розуміти причини і наслідки цієї війни. На жаль, причини цієї війни лежать у самій Росії, її нутрі. Російський агресор намагається вирішити свої внутрішні проблеми при помочі зовнішньої агресії, проектує свої хвороби на інших і у них звинувачує цілий світ", - наголосив він.

"Тому сьогодні ми молимося за дар Святого Духа для політиків, дипломатів, церковних релігійних діячів для того, щоби їм Господь Бог дав цей дар розуму, вміння розрізняти причини і наслідки, вміння бачити глибину дійсності і розрізняти правду від навіяної брехні і фальші", - додав Патріарх УГКЦ.

Нагадаємо, Патріарх РПЦ Кирил заявив, що Росія "ні на кого не нападала".