• Головна
  • Новини
  • Патріарх УГКЦ Святослав увів на престол Апостольського екзарха у Великій Британії...

Патріарх УГКЦ Святослав увів на престол Апостольського екзарха у Великій Британії

08.08.2011, 13:23
Патріарх УГКЦ Святослав увів на престол Апостольського екзарха у Великій Британії - фото 1
Уведення на престол п’ятого Апостольського екзарха для українців греко-католиків у Великій Британії владики Гліба (Лончини) відбулося перед Архиєрейською Літургією в катедрі Пресвятої скитальчої родини в Лондоні у вівторок, 2 серпня.

Гліб_Лончина.JPGУведення на престол п’ятого Апостольського екзарха для українців греко-католиків у Великій Британії владики Гліба (Лончини) відбулося перед Архиєрейською Літургією в катедрі Пресвятої скитальчої родини в Лондоні у вівторок, 2 серпня. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ із посиланням на прес-службу Апостольського екзарха у Великій Британії.

У заходах взяли участь Папський нунцій Архиєпископ Антоніо Менніні, владики Михаїл (Гринчишин), Апостольський екзарх у Франції, Бенілюксі та Швейцарії, і Петро (Крик), екзарх у Німеччині й Скандинавії, шість римо-католицьких єпископів, о. архимандрит Сергій Келегер, душпастир українців в Ірландії, о. Джон Солтер, президент Товариства св. Івана Золотоустого, священики Апостольського екзархату, православні священики о. Богдан Матвійчук і о. Євген Стасюк і численні вірні катедральної парафії та представники громадських організацій.

Під кінець Служби Божої Глава УГКЦ відкрив і посвятив мармурову таблицю в пам’ять померлих за волю України, що її поставили члени Об’єднання колишніх воїнів-українців у Великій Британії. «Відвідини українського Божого люду у Великій Британії були для новообраного Глави УГКЦ нагодою власними очима побачити життя наших вірних і духовенства, утвердити їх у їхній вірі і дати їм відчути дбання матірної Церкви в Україні про своїх дітей на поселеннях», – сказав на завершення владика Гліб.

У наступні три дні Патріарх Святослав відвідав українські греко-католицькі парафії у Ґлостері, Брадфорді, Олдгамі, Рочдейлі, Манчестері й Нотінгемі, а також табори Пласту в Уельсі та СУМу. Предстоятель УГКЦ завершив свій візит Божественною Літургією в неділю, 7 серпня, у катедрі в Лондоні, де закликав вірних щедро віддавати Богові свої навіть найменші сили, щоб Господь міг їх розмножити, як розмножив колись хліби в пустелі.

Нагадаємо, Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) перебував з пастирським візитом у Великій Британії від 1 по 8 серпня.