Патріарх УГКЦ зустрівся з Дмитром Кулебою. Говорили про імовірний візит Папи, Яд Вашем та про митрополита Андрея Шептицького

Патріарх УГКЦ зустрівся з Дмитром Кулебою. Говорили про імовірний візит Папи, Яд Вашем та про митрополита Андрея Шептицького - фото 1
Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав провів робочу зустріч з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Вона відбулася на прохання Глави УГКЦ.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель УГКЦ подякував Дмитру Кулебі за особисту присутність у Любліні під час відкриття пам'ятника отцю Омеляну Ковчу поруч з колишнім концтабором «Майданек».

За його словами, присутність міністра засвідчує, що постать отця Омеляна, а відтак громадська ініціатива встановлення пам'ятника відбувалася теж за активної підтримки Української держави, зокрема Міністерства закордонних справ.

Патріарх вручив міністрові подячну грамоту Глави УГКЦ. Цим кроком Церква визнає той важливий внесок, який зробила держава у спорудження пам'ятника.

Блаженніший Святослав подякував міністрові, що Українська держава постійно ставить у приклад геройські вчинки отця Омеляна Ковча з різних нагод, зокрема вшанування жертв Голокосту.

«Пан Президент двічі згадав отця Омеляна, зокрема в Єрусалимі та в Аушвіці. Отже отець Омелян є таким прикладом, який втілює в собі певні зусилля, зокрема нашої Церкви, щоби будувати мости і рятувати тих, хто є в небезпеці. Постать Омеляна Ковча є постаттю, яка об'єднує і гоїть рани в польсько-українських стосунках, так само і в українсько-єврейських стосунках», – зазначив Блаженніший Святослав.

Сторони також обговорили наступні спільні кроки Церкви, громадськості та Української держави щодо вшанування постаті отця Омеляна Ковча, а також праведного Митрополита Андрея Шептицького.

Вони домовилися координувати свої зусилля, зокрема в контактах із Яд Вашем, щоби крокувати до визнання як Андрея Шептицького, так і Омеляна Ковча праведниками народів світу, об'єднуючи зусилля української, польської та єврейської громади. І таким чином на міжнародному рівні представляти подвиг праведників українського народу.

Блаженніший Святослав та Дмитро Кулеба говорили про розбудову відносин між державою Україною та Апостольською Столицею. Наразі очікується призначення нового Надзвичайного і Повноважного Посла України до Ватикану.

Сторони узгодили свої кроки щодо імовірного візиту Святішого Отця Папи Франциска в Україні.