Патріарх Варфоломій на Фанарі зустрівся із президентом Польщі Анджеєм Дудою

26.05.2021, 10:00
Світові
Патріарх Варфоломій на Фанарі зустрівся із президентом Польщі Анджеєм Дудою - фото 1
25 травня 2021 року президент Польщі Анджей Дуда відвідав резиденцію Вселенського Патріарха Варфоломія на Фанарі.

За повідомленням Orthodoxtimes, польського президента супроводжували його дружина Агата Корнхаузер-Дуда, міністри та інші вищі керівники Польщі.

Зустріч відбулася у дружній атмосфері. До того Патріарх Варфоломій та Президент Польщі вже мали зустріч у Варшаві кулька років тому.

Під час зустрічі йшлося про служіння, ініціативи та діяльність Вселенського Престолу, про світове православ'я, а також про міжхристиянський діалог.

Вселенський Патріарх говорив про важливу роль Польської Православної Церкви, якій було надано статус автокефалії в 1924 році. Патріарх згадував про свій візит до Варшави у 2015 році та закладку наріжного каменю величного Храму Бога Премудрості, що символізує зв’язки дочірньої Церкви Польщі з Церквою-матір’ю Константинополя.

Сторони обговорили питання екології та ролі Церкви у збереженні довкілля. Йшлося і про важливість християнських цінностей та традиції у формуванні сучасних суспільств.

Президент та Перша леді Польщі залишили дописи у книзі відвідувачів Патріархату, де серед іншого вказали на важливість міжконфесійного діалогу, особливо в сучасному світі, для єдності та пропагування миру. Вони також наголосили, що Автокефальна Православна Церква Польщі - "це активна спільнота в їхній країні, яка бере участь у соціальному житті та діє за принципами та цінностями, що свідчать про універсальність християнства".