Патріарх Варфоломій відвідав представництво Російського Пантелеймонівського афонського монастиря

Патріарх Варфоломій, з яким РПЦ  розірвала канонічне спілкування в жовтні 2018 року, молився 9 серпня на престольному святі храму св. великомученика Пантелеймона подвір’я Російського Пантелеймонова монастиря на Святій горі Афон у стамбульському районі Карікей.

Про це повідомляє портал Credo.Press.

Патріарх Варфоломій відвідав представництво Російського Пантелеймонівського афонського монастиря - фото 56700

 

Того ж дня Патріарх РПЦ МП Кирил (Гундяєв) направив офіційне привітання настоятелю Свято-Пантелеймонівського монастиря архімандриту Євлогія (Іванову).

Ставлення Московської Патріархії до цього монастиря досить суперечливе. Формально, оскільки він перебуває у юрисдикції Константинопольського Патріархату, спілкування з ним перервано, але при цьому неформально Патріарх Кирил благословляє там причащатися паломникам і особливо меценатам, серед яких чимало великих російських бізнесменів і чиновників.

Таким чином, в умовах офіційного розриву спілкування зі Вселенським Патріархатом таке спілкування благословляється главою РПЦ МП в залежності від місця.

“Це благословенна зустріч батька з його дітьми, тому що, якщо весь благочестивий російський народ є духовними чадами Константинополя, тим більше ви, що живуть тут, – наші діти”, – сказав Патріарх Варфоломій, звертаючись до парафіян подвір’я.

Після закінчення богослужіння братія монастиря Патріарху Варфоломію подарвала пам’ятку. На Літургії, яка відбувалася переважно церковнослов’янською мовою, молилися в основному російські жінки, які проживають у Стамбулі.