• Головна
  • Новини
  • Патріарх Варфоломій попередив, що припинить євхаристійне спілкування з єрархами, які критикують Критський Собор...

Патріарх Варфоломій попередив, що припинить євхаристійне спілкування з єрархами, які критикують Критський Собор

13.12.2016, 09:33
Патріарх Варфоломій  попередив, що припинить євхаристійне спілкування з єрархами, які критикують Критський Собор - фото 1
Оприлюднено лист Патріарха Константинопольського Варфоломія Архиєпископу Афінському Єроніму від 18 листопада 2016 року.

Оприлюднено лист Патріарха Константинопольського Варфоломія Архиєпископу Афінському Єроніму від 18 листопада 2016 року.

Як повідомляють "Російські Афіни", стурбованість Предстоятеля Константинопольської Церкви викликала діяльність низки грецьких кліриків і мирян.

Варфоломій.jpg

За словами Патріарха Варфоломія, своїми виступами в ЗМІ та мережі Інтернет, а також поїздками до деяких Помісних Церков вони підштовхують православний народ до «заколоту і оскарженню підсумків успішного Святого і Великого Собору».

Предстоятель Константинопольської Церкви називає діяльність противників Критського собору «згубною», «такою, що викликає збентеження» і «нечестивою».

Особливе невдоволення Патріарха Варфоломія викликає візит групи грецьких священнослужителів на чолі з почесним професором Салонікської Університету протопресвітером Феодором Зісісом в Грузію, Болгарію і Молдову.

Патріарх Варфоломій констатує, що опозицію Критському собору складає низка  єрархів Елладської Церкви, зокрема митрополити Пірейський Серафим і Калаврітський Амвросій.

Предстоятель Константинопольської Церкви закликає Афінського архиєпископа вжити належних заходів щодо  «діючих антицерковно і антиканонічно» кліриків, поставивши їх перед лицем загрози «накладення передбачених Священними канонами санкцій».

 У заключній частині свого послання Патріарх Варфоломій просить Предстоятеля Елладської Церкви попередити грецьких єрархів, які критикують Критський собор, що якщо вони «не прийдуть до тями, Вселенський Патріархат змушений буде припинити з ними церковне і євхаристійне спілкування».