ПЦУ готується перейти на новий календар, - митрополит Олександр (Драбинко)

24 травня, 11:11
Культура
ПЦУ готується перейти на новий календар, - митрополит Олександр (Драбинко) - фото 1
Православна Церква України готується перейти на новий календар. Коли це відбудеться, чи є консенсус з цього питання у ПЦУ і як відреагують віряни, розповів митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко) в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

Про це повідомляє ТСН.

Митрополит Олександр розповів, що на засіданні Синоду ПЦУ у вівторок, 23 травня, єрархи обговорили питання реформи церковного календаря – можливість переходу до Новоюліанського календаря.

Єрарх нагадав, що Новоюліанським календарем користується більша частина Православних Церков світу, починаючи з Константинопольської, Грецької, Румунської, Польської.

"Завтра (24 травня. – Ред.) це питання буде винесено на обговорення Архиєрейського Собору, який відбуватиметься у Трапезному храмі в Києво-Печерській лаврі. Будуть присутні всі єпископи, які проводили на місцях обговорення цього питання зі своєю паствою – священниками, вірянами", – каже Драбинко.

За його словами, на засіданні Синоду всі єпископи, які брали у ньому участь, прийняли це рішення.

"Думаю, завтрашнє рішення всього єпископату буде таким само, якщо не одноголосним, то переважною більшістю буде прийнято рішення про перехід ПЦУ на Новоюліанський календар", – припускає ієрарх.

Однак митрополит Драбинко наголошує, що це рішення буде не обов'язковим для всіх, примусового нав'язування не буде. Які парафії забажають звершувати Богослужіння за старим стилем, за яким жили до сьогоднішнього дня, вони матимуть таку можливість.