ПЦУ закликала УПЦ МП не надіятися на проросійських політиків, а слідувати Томосу і розпочати конструктивний діалог

Політичне православіє - фото 1
Політичне православіє
Джерело фото: УНІАН
Священний Синод Української Православної Церкви (Православної Церкви України) на своєму засіданні 2 лютого 2021 р. розглянув поширену у відкритих джерелах інформацію щодо можливого незаконного впливу політиків проросійського спрямування, прихильників Московського Патріархату на ухвалення низки резонансних судових рішень.

Йдеться про спробу заблокувати дію та скасувати закон №2662, яким передбачено обов’язок релігійних організацій, що мають свій керівний центр у країні-агресорі, тобто в Російській Федерації, у своїй офіційній назві вказувати приналежність до такого релігійного центру. З цього приводу Синод ПЦУ поширив заяву.

"Митрополія Московського Патріархату в Україні вперто ігнорує цей закон. Будучи справді частиною Російської Православної Церкви, як це зазначене у відповідних статутних документах обох структур, підпадаючи під ознаки, вказані у законі, релігійне об’єднання під назвою «Українська Православна Церква» та релігійні організації, що входять до нього, прикриваючись рішенням судді, що публічно демонструє прихильність до Московського Патріархату, вже два роки не виконує вимоги законодавства України. Наслідком такого ігнорування стало те, що керівництво релігійних організацій, приналежних до Московського Патріархату в Україні, не може вносити змін до Єдиного державного реєстру, не може змінити вказаних у реєстрі керівників на інших, не може реєструвати нові релігійні організації", - наголошують єрархи ПЦУ.

Замість того, щоби зробити одне з двох – або стати справді незалежним українським релігійним об’єднанням, вийшовши з російського підпорядкування, або виконати вимоги закону України, виклавши свою назву у відповідності до своєї справжньої юрисдикційної належності – Московський Патріархат в Україні, за словами єрархів ПЦУ, покладає сподівання на скасування закону №2662 Конституційним судом.

"Використання проросійськими силами своїх впливів на судочинство насправді можна оцінити як ще один інструмент гібридної агресії Кремля проти України. Ми рішуче налаштовані протистояти цій агресії, та закликаємо до цього всіх, хто любить Україну, незалежно від ставлення до релігії. Ми також закликаємо нашу державу і міжнародних партнерів України звернути увагу на зазначені потенційні загрози і не допустити їх здійснення", - йдеться у заяві ПЦУ.

Єпископи ПЦУ вчергове закликали керівництво Московського Патріархату в Україні не надіятися на проросійських політиків та їхні впливи, а визнати правду, послідувати Томосу про автокефалію Української Православної Церкви і розпочати з Православною Церквою України конструктивний діалог.