ПЦУ закликала світову спільноту і релігійних лідерів допомогти звільнити з російського полону священика Василя Вирозуба

12 квітня, 18:14
Суспільство
ПЦУ закликала світову спільноту і релігійних лідерів допомогти звільнити з російського полону священика Василя Вирозуба - фото 1
Настоятель Свято-Троїцького храму Одеси отець Василь Вирозуб перебував у складі української місії з порятунку прикордонників на острові Зміїний. Його разом з екіпажем цивільного рятувального судна «Сапфір» рашисти взяли в полон. З того часу священнослужитель і капелан ПЦУ перебуває в російському полоні під тортурами.

Про це йдеться на сторінці ПЦУ у Фейсбук.

ПЦУ закликала світову спільноту і релігійних лідерів допомогти звільнити з російського полону священика Василя Вирозуба - фото 91262

 

"На третій день від початку повномасштабного вторгнення Росії, 27 лютого, стало відомо, що настоятель Свято-Троїцького храму Одеси отець Василь Вирозуб перебував у складі української місії з порятунку прикордонників на острові Зміїний, коли його разом з екіпажем цивільного рятувального судна «Сапфір» було взято в полон. З того часу священнослужитель і капелан ПЦУ перебуває в російському полоні, потерпаючи від моральних і фізичних тортур.

Про це повідомляють свідки – члени екіпажу, капелани протестантських релігійних організацій та інші українці, які були звільнені через обмін. Щодо отця Василя, то лише відомо, що його вже кілька разів перевозили з місця на місце, з Криму до російської федерації, а там в сізо в Ростовській області.

Зрозуміло, що до совісті й милосердя російських загарбників взивати марно, а тому звертаємося до представників світової спільноти, релігійних лідерів та усіх місій з проханням допомогти у звільненні протоєрея Василя Вирозуба з російського полону!", - йдеться у дописі.

Додамо, разом з отцем Василем Вирозубом тоді взяли в полон ще одного священика Олександра Чокова. Він є військовим капеланом окремої бригади морської піхоти Михайла Остроградського .

За його словами, протоєрея Василя Вирозуба утримують у жахливих умовах. Окупанти звинувачують священика Православної Церкви України у шпигунстві.

«Священиків Олександра Чокова, Леоніда Болгарова та лікаря Івана Тарасенка відпустили з російського полону, але священника ПЦУ Василя Вирозуба продовжують утримувати в СІЗО № 2 Бєлгородського району м. Старий Оскол, Росія. Його заточили в карцер, піддають тортурам, звинувачують в шпигунстві та інше. Ганьба — бити священика і полонених вояків», — розповів Олександр Чоков.

Військовий капелан повідомив, що, крім отця Василя Вирозуба, у цьому слідчому ізоляторі перебувають ще біля 150 українських воїнів, з яких так само знущаються вороги. Він нагадав, що подібні дії заборонені Женевською конвенцією про поводження з військовополоненими та закликав міжнародні організації звернутись до російської влади із вимогою звільнити бранців.