Перехід триває: 16 громад за тиждень приєдналося до ПЦУ

Голосування у с. Храпачі - фото 1
Голосування у с. Храпачі
Впродовж минуло тижня 16 громад з 7 областей вирішили залишити УПЦ МП і перейти до ПЦУ.

Ще минулої неділі, 26 червня, на Білоцерківщині на Київщині у селі Храпачі релігійна громада святого Архистратига Божого Михаїла залишила лоно МП і перейшла до Православної Церкви України. Рішення було прийняте одноголосно, — повідомляє о. Микола Гопайнич.

с. Храпачі - фото 95933
с. Храпачі

 

28 червня звернулася, а 29го отримала указ парафія святого пророка Іллі с. Паришків Броварського р-ну про прийняття її до складу Переяславсько-Вишневської єпархії ПЦУ, — повідомили на сайті єпархії.

Так само 28го звернулася і 29го отримала указ парафія великомученика Пантелеймона Цілителя с. Бакумівка Броварського району про прийняття до складу Переяславсько-Вишневської єпархії.

В с. Денихівка громада після тривалого обговорення більшістю голосів підтримала перехід до ПЦУ. Збори відбулися 2 липня під дверима храму. Охорону заходу здійснювала поліція.

3 липня відбулися збори в смт. Гостомель, де парафіяни храму Покрови Богородиці прийняли рішення змінити юрисдикцію і перейти до ПЦУ.

Три громади 3 липня також змінили юрисдикцію і перейшли до ПЦУ у Рівненській області.

Громади села Берег і Смордва Дубенського району одноголосно проголосували за перехід до ПЦУ.

с. Почапки - фото 95931
с. Почапки

 

Громада церкви Воздвиження Чесного Хреста с. Почапки на Острожчині приєдналася до Православної Церкви України. На зборах в неділю, 3 липня, за проголосували 130 осіб, проти - 30. Загалом після російського вторгнення на Острожчині до ПЦУ перейшло 5 парафій. Про це повідомляє Андрій Смирнов.

На Волині за цей тиждень до ПЦУ приєдналися дві громади.

У Володимирі - фото 95932
У Володимирі

 

27 червня єпископ Володимирський Матфей у приміщенні єпархіального управління зустрівся з парафіянами Свято-Покровського храму села Крухиничі Володимирського району, які під час зборів прийняли рішення про перехід з МП у Православну Церкву України.

У с. Кияж на зборах 3 липня всі присутні проголосували за перехід.

У Житомирській єпархії - фото 95930
У Житомирській єпархії

 

30 червня владика Житомирсько-Овруцький ПЦУ Паїсій зустрівся з представниками двох релігійних громад УПЦ МП Свято-Михайлівська с. Киянка Ємільчинського району та Різдва Пресвятої Богородиці с. Піщів Новоград-Волинського району, які вирішили приєднатися до Православної Церкви України. Настоятелі громад їх не підтримали. Згідно з їхнім проханням парафії були прийнятті до ПЦУ.

Дві громади змінили юрисдикцію і на Хмельниччині.

с. Радошівка - фото 95936
с. Радошівка

 

30 червня релігійна громада Свято-Покровського храму села Радошівка Ізяславської громади одноголосним рішенням приєдналась до Православної Церкви України. Ключі від храму були передані новообраному голові релігійної громади. Також громада звернулась до єпископа Хмельницького і Кам'янець-Подільського Павла з проханням прийняти їх до Хмельницької єпархії ПЦУ. Після зборів у храмі було відслужено подячний молебень за Україну, народ, воїнів та перемогу над ворогом.

А 1 липня відбулися збори релігійної організації Свято-Дмитрівського храму села Пархомівці Хмельницької ТГ. Присутні на зборах переважною більшістю голосів підтримали зміну підлеглості у канонічних та організаційних питаннях релігійної організації з УПЦ МП до помісної Православної Церкви України, — повідомив голова Хмельницької райради Олександр Чорнієвич.

с. Пархомівці - фото 95935
с. Пархомівці

 

28 червня представники парафії Покрови Пресвятої Богородиці с. Залісці Кременецького району подали прохання про прийняття їх парафії до складу Тернопільської єпархії ПЦУ. Архиєпископ Нестор задовольнив клопотання і видав відповідний указ.

У Тернопільській єпархії - фото 95929
У Тернопільській єпархії

 

Рішення відмовитися від підпорядкування МП і перейти у лоно помісної ПЦУ релігійна громада Залісців ухвалила переважною більшістю голосів.

А громада парафії св. рівноапостольної Марії Магдалини смт. Чернівці Могилів-Подільського р-ну на Вінниччині 29 червня отримала в ОВА вже новий затверджений статут. Збори громади відбулися ще 15 червня, 16 червня її статут затвердив митрополит Вінницько-Барський ПЦУ Симеон.

Як повідомив у Фейсбуці Олександр Суперсон, священнослужителі МП не підтримали рішення громади про перехід, тому було створено нову громаду, яка наразі служитиме в ротонді.

У новині можливі зміни у разі отримання нових даних.