• Головна
  • Новини
  • Перша громада УГКЦ у Швейцарії перейшла на Новоюліанський календар...

Перша громада УГКЦ у Швейцарії перейшла на Новоюліанський календар

28.12.2019, 12:53
Перша громада УГКЦ у Швейцарії перейшла на Новоюліанський календар - фото 1
Душпастирський осередок для українців візантійського обряду у м. Цюрих (Швейцарія) перейшов на святкування нерухомих свят (Різдва, Богоявлення та ін.) за новим стилем. Про це інформує сайт єпархії св.Володимира у Парижі (УГКЦ).

Душпастирський осередок для українців візантійського обряду у м. Цюрих (Швейцарія) перейшов на святкування нерухомих свят (Різдва, Богоявлення та ін.) за новим стилем. Про це інформує сайт єпархії св.Володимира у Парижі (УГКЦ).

Щвейцарія.jpg

Ініціатива переходу на новий календар належить самим парафіянам. Протягом усього 2019 р. відбувалося інформування й обговорення цього кроку, а відтак волевиявлення вірних було зафіксоване у трьох турах голосування. За підсумками голосування, в якому майже всі висловилися за зміну календаря, було здійснено офіційний перехід і 25 грудня 2019 р. вперше відзначено Різдво за новим стилем.

Різдвяну Літургію в Цюриху очолив адміністратор громади о. Назарій Заторський, із яким співслужив митрофорний протопресвітер о. Петро Костюк.

З огляду на те, що більшість парафіян висловилася не лише за перехід, але й за те, щоб він був повним, а не поступовим, з 1-го січня 2020 р. всі богослужіння громади Цюриха відбуватимуться відповідно до Новоюліянського (Григоріянського) календаря.

Хоча це не перша релігійна громада в Паризькій єпархії, яка перейшла на новий стиль, проте перша у Швейцарії. Її приклад уже спричинив обговорення цього питання в інших швейцарських громадах.

Як стверджується у повідомленні, приклад переходу громади Цюриха показує можливий варіант вирішення календарного питання в Україні: перехід на новий стиль повинен вирішуватися самими вірними на рівні кожної окремої громади, а не за наказом згори. Тоді набагато нижчою буде ймовірність міграції вірних до іншої конфесії. Необхідність такого кроку стає все очевиднішою і з огляду на те, що за якихось 80 років, через усе більше відставання старого календаря, на ще один день доведеться переносити дати нерухомих свят за старим стилем, тож із 2100 року Різдво припадатиме вже не на 7, а на 8 січня.