Перша леді Польщі у Лісабоні зустрілася з українськими паломниками

Перша леді Польщі у Лісабоні  зустрілася з українськими паломниками - фото 1
Дружина Президента Польщі очолювала офіційну делегацію з цієї країни на Світовому Дні Молоді в Лісабоні.

Про це інформує Радіо Ватикану.

Аґата Корнгаузер-Дуда брала участь у різних заходах і мала окрему зустріч з українськими паломниками. Першу леді супроводжував Посол Польщі при Святому Престолі Адам Кв’ятковський, який в інтерв’ю для польської редакції Радіо Ватикану розповів, що вона відвідувала сектори, в яких паломники очікували на зустріч з Папою Франциском.

«Особливо зворушливою була зустріч з молоддю України, якої Перша леді дуже прагнула», – зазначив посол, наголошуючи на важливості присутності в Лісабоні молодих українців, які свідчать про те, що вони переживають внаслідок російської агресії, і моляться разом з Папою за мир. «Це дуже зворушливі моменти, тому що, з одного боку, ми знаємо про те, що відбувається в їхніх містах, а з іншого боку, дуже багато з цих місць Перша леді вже відвідувала особисто», – пояснив він.

«Вони розповідали про те, як вони переживають те, що відбувається в Україні, як вони переживають цю російську агресію. Серед них були також ті, хто втратив близьких. Святіший Отець зустрівся з частиною цієї групи, і вони розповіли, що одна з їхніх подруг дала Святішому Отцеві фотографію свого вбитого батька. Святіший Отець плакав у той момент. Це важкі моменти, тому що ми усвідомлюємо страждання, які лягли на їхні плечі. Бо найбільшими жертвами війни є цивільне населення, мирні люди, діти, жінки чи особи похилого віку», – зазначив Адам Кв’ятковський, додаючи, що деякі з людей, з якими вони зустрічалися в Лісабоні, живуть сьогодні в Польщі або в інших країнах світу, тому що втратили домівку.

«Їхні домівки зруйновані, вони чекають, коли зможуть до них повернутися. Але тепер вони тут. Вони моляться за мир. Вони переконані, що в цей важкий момент вони повинні бути тут. Вони повинні молитися за мир разом зі Святішим Отцем. Це була дуже зворушлива зустріч», – підкреслив посол, зазначаючи, що присутність української молоді в Лісабоні є прекрасним свідченням.

«Потрібна також солідарність з нашими сусідами, з тими, хто сьогодні захищає свою незалежність, але хто також захищає, в певному сенсі, ті ж самі цінності, які є фундаментальними для нас, які є дуже важливими для нас», – наголосив дипломат.

Саме тому, за його словами, Перша леді підкреслювала, що зустріч з українськими паломниками є дуже важливою для неї.