Перша на Тернопільщині парафія ПЦУ перейшла на новоюліанський календар

Перша на Тернопільщині парафія ПЦУ перейшла на новоюліанський календар - фото 1
Перша на Тернопільщині парафія Православної церкви України, яка перейшла на новоюліанський календар – у Лосятині Почаївської громади. Відтепер релігійні громади можуть приймати таке рішення самостійно.

Про це розповів Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор, передає Суспільне.

За його словами, рішення про перехід на новоюліанський календар Православної Церкви України обговорюватимуть у травні під час Архиєрейського Собору.
Настоятель храму архистратига Михаїла, яка перейшла на новий календар, о. Василь Хоміцький каже, що таке рішення у жовтні минулого року.

"На початку листопада були скликані парафіяльні збори, на яких всі ці питання були обговорені, протокольно завірені. І було написано звернення до Священного Синоду, до Блаженнішого Владики Епіфанія про те, що парафія села Лосятин має бажання перейти на новоюліанський календар", – говорить настоятель.
Парафіяни готові до того, що нерухомі свята, такі, як Різдво Христове, Богоявлення та Успіння Богородиці, святкуватимуть за новим календарем.

"Сьогодні календарна реформа в Україні – це процес дерусифікації. Наша парафія перейшла на новоюліанський календар. І ми вважаємо, що Церква повинна здійснювати поступ, повинна йти в ногу з часом", – каже парафіянка Надія Федорук.

"Найперше, що треба сказати, що впорядкується календар. Тобто, якщо є перше лютого, то є перше лютого, а не 1 і 13 чи 14, тобто цієї блуканини вже не буде", – говорить о. Василь Хоміцький.
Православна Церква України перехід на новоюліанський календар розгляне у травні на Архиєрейському Соборі. Про це розповів Митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор. За його словами, перехід повинен відбуватися поступово і добровільно, але деякий час можуть співіснувати два календарі.

"Відбуваються збори. Якщо переважна більшість парафіян ухвалює рішення перейти на новоюліанський – вони переходять, а якщо більшість вирішує залишитися на юліанському календарі, то вони залишаються. Звичайно, про своє рішення вони повинні повідомити єпархіального архиєрея, щоб було розуміння, що відбувається".