• Головна
  • Новини
  • Першою жертвою війни на Донбасі стала правда, - Патріарх УГКЦ...

Першою жертвою війни на Донбасі стала правда, - Патріарх УГКЦ

09.10.2016, 10:23
Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) під час виступу на Пленарній асамблеї Ради єпископських конференцій Європи, яка проходила з 6 по 9 жовтня у Королівстві Монако, подякував усім, хто відгукнувся на заклик Папи провести збірку для потреб постраждалих від війни в Україні.

Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) під час виступу на Пленарній асамблеї Ради єпископських конференцій Європи, яка проходила з 6 по 9 жовтня у Королівстві Монако, подякував усім, хто відгукнувся на заклик Папи провести збірку для потреб постраждалих від війни в Україні. Першоєрарх також розповів єпископам про гуманітарну та економічну кризи, війну, зазначивши, що проти нашої держави ведеться широка кампанія дезінформації.

«Першою жертвою цієї війни є правда. Широка кампанія дезінформації та ігнорування правди про цю європейську війну шкодить не лише жертві, а й усім тим, хто своєю мовчанкою чи бездіяльність заохочують агресора», – цитує слова Патріарх Святослава Департамент інформації УГКЦ.

Глава УГКЦ наголосив, що незважаючи на дипломатичні зусилля та інші заходи міжнародної спільноти, так і не було досягнуто тривалого припинення бойових дій в Україні.

«Окрім анексованого Криму, окуповано сім відсотків території України в українському Донбасі. На сьогодні наша країна налічує більше від двох мільйонів внутрішньо переселених осіб. Мільйони людей були прямо уражені бойовими діями зі сотнями загиблих і зниклих безвісти, тисячами поранених, які потребують довготривалого лікування. Сотні осіб перебувають у полоні на окупованих територіях і сьогодні світова спільнота та Церкви і релігійні організації намагаються допомогти в їх звільненні», – зазначив він.

Патріарх розповів, що чверть економіки України було знищено. Внаслідок економічної енергетичної війни проти України, девальвації національної валюти ціни на базові продукти харчування зросли майже на половину і продовжують швидко зростати далі.

«За офіційними даними ООН, 78 відсотків населення України живе за межею бідності. Усе це спричиняє нову потужну хвилю еміграції до країн Європи, зокрема виїжджають молоді люди, які шукають можливості допомогти своїм родинам вижити в цих екстремальних умовах», – сказав промовець.

Глава УГКЦ подякував єпископським конференціям Європи та всім братам і сестрам у Христі за щедру відповідь на заклик Святішого Отця Франциска провести збірку в усіх католицьких громадах континенту для потреб постраждалих від війни в Україні. Він також підкреслив, що сьогодні для народу Україні дуже важливою є міжнародна солідарність та незамовчування правди про війну в нашій країні.