Перуанський вертеп уже стоїть на площі св. Петра у Ватикані
Про це інформує католицький часопис Credo.
Фігури у вертепі одягнені у національне вбрання племені чопкка, яке подарувало ці яселка Ватикану. Вертеп символізує загальне покликання до спасіння, бо ж Син Людський прийшов у світ, щоби спасти кожного, незалежно від його мови, національності, культури та інших чинників.
Фігури в національному вбранні племені чопкка привертають увагу. Немовля Ісус виглядає як дитина «Іліпуска». Так звуться немовлята, загорнені в типову для тієї місцевості ковдру «уанкавеліка» (так само зветься департамент Перу, звідки привезено вертеп) і перев’язані плетеним пояском, який зветься «чумпі».
Зображення Дитятка Ісуса, Діви Марії, св. Йосифа, Трьох Царів і пастухів виконані з кераміки, дерев’яні частини — з дерева «maguey» (родич агави), є частини зі скловолокна. Авторами цих скульптур стали п’ятеро перуанських митців. Царі-маги, які приходять на поклін до Дитятка, мають із собою сакви з харчами, характерними для регіону Уанкавеліка: батат, кіноа (перуанське просо родини амарантових, популярне також в Україні — прим.пер.), ківіча (інший вид проса амарантових), каніуа. Царі прибудуть на ламах, прикрашених прапорами Перу. Різдво поголосить ангел — хлопчик із національним духовим інструментом вахарапуко.
У вертепі також можна побачити скульптурні зображення тварин того регіону: окрім лам, будуть альпаки, вігоні (вікуньї), вівці, віскачі (рід зайців), паріуани (вид фламінго з білими грудьми і червоними крилами; ці птахи стали натхненням для створення національного прапора. — Прим.пер.). А також там є славнозвісний андський кондор, національний символ Перу.
Також буде представлено елементи культури, традицій та знарядь праці племені чопкка, зокрема, сільськогосподарських. Сама ця етнічна спільнота налічує трохи більше 10 тисяч осіб, які спілкуються мовою кечуа.
Ідея і створення перуанського вертепу стали результатом співпраці єпископату Перу, дієцезії Уанкавеліка, влади цього департаменту, Міністерства закордонної торгівлі, Міністерства туризму й Міністерства закордонних справ, а також за участі посольства Перу при Апостольському Престолі.