Під час реставрації в Андріївській церкві виявили запис про раніше невідому дату освячення храму

14.12.2020, 12:07
Культура
Під час реставрації в Андріївській церкві виявили запис про раніше невідому дату освячення храму - фото 1
Про це під час на онлайн концерту-відкриття Андріївської церкви після реставрації повідомила генеральна директорка Національного заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська.

Про це інформує Громадське радіо.

«Ми знайшли під час реставрації престолу запис про охрещення церкви, а про це ніхто не знав, запис був замальований. Наші реставратори, які очолюють, Анатолій Остапчук… вони відновили цей запис і ми знаємо тепер, що 19 серпня 1767 року ця церква була освячена», — розповіла вона.

Реставрація однієї із найвідоміших барокових пам’яток України проходила в три етапи: укріплення пагорба, на якому стоїть храм, реставрація зовнішніх фасадів, робота над інтер’єрами.

13 грудня в Андріївській церкві відбулася урочиста Літургія з нагоди завершення реставрації. Із 15 грудня церкву відкриють для відвідувачів.

Довідка: Андріївська церква, побудована у 1747 — 1762 за проєктом архітектора Франческо Бартоломео Растреллі у стилі бароко, є пам’яткою архітектури та монументального живопису XVIII ст. та входить до складу Національного заповідника «Софія Київська». Церкву запропоновано внести до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.