В Андріївській церкві відбулася перша Літургія після реставрації

Богослужіння в Андріївській церкві - фото 1
Богослужіння в Андріївській церкві
Джерело фото: фейсбук
Сьогодні, в день пам’яті святого апостола Андрія Первозваного, після тривалої реставрації знову відкрила свої двері для вірних унікальна святиня – Андріївська церква, яка постала на київських схилах 258 років тому за проектом видатного архітектора Франческо Бартоломео Растреллі.

Перше після реставрації урочисте Богослужіння очолив представник Вселенського Патріархату митрополит Галльський Еммануїл у співслужінні Екзарха Вселенського Патріарха єпископа Команського Михаїла та архиєпископа Чернігівського і Ніжинського ПЦУ Євстратія (Зорі).

«Сьогодні ми з повним послухом перебуваємо тут за дорученням нашого Предстоятеля Всесвятійшого Вселенського Патріарха, щоби представляти його на сьогоднішньому святі і напередодні другої річниці відтоді як відбувся Об‘єднавчий Собор, на якому було обрано Предстоятелем автокефальної Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія», – сказав у своєму слові митрополит Еммануїл.

Митрополит Галлський Еммануїл - фото 63340
Митрополит Галлський Еммануїл

 

Владика Еммануїл наголосив на особливому значенні апостола Андрія Первозваного для Української Православної Церкви, а також засвідчив підтримку Матері-Церкви для всіх помісних Церков, які прийняли від неї благовістя, а особливо для Православної Церкви України. Митрополит Еммануїл подякував представнику Блаженнійшого Митрополита Епіфанія архієпископу Євстратій Зоря за співслужіння й попросив передати найщиріші вітання Предстоятелю Православної Церкви України.

У ПЦУ нагадують, що на місці сучасної Андріївської церкви на початку XIII століття стояла Хрестовоздвиженська церква, назва якої нагадує нам літописні перекази про те, що саме тут апостол Андрій Первозваний спорудив хрест, передбачивши появу великого міста: «На горах цих засяє благодать Божа, і буде місто велике, і багато церков воздвигне тут Бог».

Читайте також: Храм Первозваного
Андріївська церква - фото 63339
Андріївська церква