Під час відзначення Песаху, Великодня та Рамадану нехай замовкуть гармати, - заява Ради Церков

15 квітня, 13:44
Культура
Під час відзначення Песаху, Великодня та Рамадану нехай замовкуть гармати, - заява Ради Церков - фото 1
Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій оприлюдила Звернення щодо безпеки під час вшанування релігійних свят.

Про це повідомляє сайт ВРЦіРО.

Як зазначають духовні лідери, цього року за західним церковним календарем 17 квітня, а за східним церковним календарем – 24 квітня, християни святкують Великдень. З вечора 15 квітня до вечора 23 квітня юдеї вшановують свято Песах. До кінця квітня мусульмани вшановують місяць посту Рамадан.

Представники релігійної спільноти України відтак звертаються з закликом хоча би на час священних для всіх трьох релігій днів зупинити обстріли міст і сіл України, стишити наступальні бойові дії.

"Переконані, що за наявності бажання та доброї волі російська сторона в рамках триваючого переговорного процесу і контактів спільно з компетентними представниками України могли би досягнути домовленостей, які би забезпечили мирним мешканцям України можливість зустріти і відзначити наступні священні дні без обстрілів та ризику для життя.

Нехай Всевишній надихне мудрістю та милосердям всіх, від кого залежить вирішення цього питання", - закликає Рада Церков.