• Головна
  • Новини
  • Під час зустрічі з Кирилом посол Лівану вихваляв Путіна та просив допомогу в РПЦ...

Під час зустрічі з Кирилом посол Лівану вихваляв Путіна та просив допомогу в РПЦ

30.11.2022, 15:00
Під час зустрічі з Кирилом посол Лівану вихваляв Путіна та просив допомогу в РПЦ - фото 1
29 листопада 2022 року в Патріаршій та Синодальній резиденції в Даниловому ставропігійному чоловічому монастирі в Москві відбулася зустріч Патріарха Московського Кирила з  послом Ліванської Республіки в Російській Федерації Шаукі Бу Нассаром. Посол констатував, що Ліван є чи не єдиною країною на Близькому Сході, де представники всіх конфесій мають рівні права, та просив у Кирила допомоги.

Про зустріч повідомив офіційний сайт РПЦ.

"Ліван також чи не єдина держава не лише в арабському регіоні, а й на всьому середньому Сході, президент якого є християнином, — сказав дипломат. — Також у парламенті та уряді у нас забезпечене рівне представництво від християн та мусульман. Крім того, слід зазначити, що на низку ключових позицій, включаючи начальника Генерального штабу, голову Верховного суду, керівника Центрального банку традиційно призначаються представники християнства", - відрапортував посол і додав:

"Наша країна переживає непрості часи, часи кризи, в умовах якої ми потребуємо підтримки наших друзів. <…> Ми завжди можемо розраховувати на підтримку Руської Православної Церкви, з якою нас пов'язують тісні стосунки".

"Переконаний, що завдяки мудрому керівництву президента Російської Федерації Володимира Володимировича Путіна, а також завдяки мудрим духовним настановам Патріарха Кирила Росія зуміє подолати всі труднощі та виклики, які стоять перед нею", — сказав Шаукі Бу Нассар.

Кирил також поділився спогадами про свої візити до Лівану, наголосиши, що сьогодні ця країна "посідає гідне місце в сім'ї народів і відіграє важливу роль, у тому числі у збереженні балансу на Близькому Сході".

Він повідомив, що для РПЦ "велика радість бачити як представника Патріарха Великої Антіохії та всього Сходу при Патріархові Московському митрополита, який перебуває на цій посаді вже 45 років: «Владика Нифон є представником вашої Церкви і водночас нашим великим другом. Ваш представник довго живе в Росії і протягом сорока п'яти років гідно представляє Ліван, ліванський народ та ліванських християн у Росії".

Кирил відзначив "добрі відносини між православними християнами Росії та Лівану, наголосивши, що зі свого боку Московський Патріархат і надалі готовий сприяти розвитку цих зв'язків":

"РПЦ в міру своїх сил намагалася і намагається допомагати християнам Лівану. Можу Вас запевнити, що наше добре ставлення як до держави Ліван, так і до православних людей, і взагалі до всіх жителів Лівану — це тверде і постійне почуття", — констатував Кирил.