Клірики РПЦ з Угорщини виступили на захист митрополита Іларіона (Алфєєва), якого звинувачують у сексуальних домаганнях

11 липня, 11:45
Суспільство
Клірики РПЦ з Угорщини виступили на захист митрополита Іларіона (Алфєєва), якого звинувачують у сексуальних домаганнях - фото 1
11 священиків та 2 диякони з Угорщини підписали листа на підтримку свого правлячого архиєрея митрополита РПЦ Іларіона , якого звинуватили у сексуальних домаганнях.

Короткий зміст листа виклав у себе на ФБ Сергій Чапнін.

"Ми, священнослужителі Будапештської та Угорської єпархії Московського Патріархату, хочемо висловити гарячу підтримку нашому правлячому архиєрею митрополиту Іларіону і, одночасно, глибоке обурення брудною наклепницькою кампанією, розгорнутою на його адресу деякими засобами мас;"; Нова Газета Європа”)...

Нас глибоко поранило те, що 5 липня в одному інтернет-виданні була опублікована стаття, складена на основі свідчень Георгія Сузукі, колишнього іподиякона митрополита, який обікрав архиєрейську квартиру та розшукується поліцією за це та інші злочини. Визнаючи факт крадіжки, Сузукі намагається виправдати себе шляхом наклепу на адресу нашого архиєрея", - зазначають священнослужителі РПЦ з Угорщини.

Автори листа також вважають, що іподиякон Сузукі діяв не один:

"Деякі з нас бачили цього Сузукі, інші чули про нього. Познайомившись із його свідченнями, які не викликає нічого, крім огиди, ми розуміємо, що злочинець має спільників, метою яких є дискредитація нашого святителя..."

Клірики РПЦ з Угорщини виступили на захист митрополита Іларіона (Алфєєва), якого звинувачують у сексуальних домаганнях - фото 136937

Нагадаємо, колишнього главу відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ митрополита Іларіона (Алфєєва) звинуватили у сексуальних домаганнях. Про це йдеться у розслідуванні, яке публікує «Нова газета. Європа».

Зазначається, що у митрополита Іларіона деякий час служив келійником юнак із російсько-японської родини Георгій Сузукі.

Георгій розповів, що спочатку жив у своїй келії та бачився з митрополитом лише у справах, але вже за кілька тижнів Іларіон запропонував йому переїхати до кімнати своєї квартири для допомоги по господарству, на що хлопець погодився.

Якось Іларіон, як зазначив Сузукі, відвіз його на дачу у Франції. Там Георгій захворів і кілька днів пролежав із високою температурою. Тоді, за його словами, і відбувся його перший фізичний контакт із митрополитом. Потім вони все частіше стали проводити час у ліжку разом. При цьому безпосередньо до сексуального акту, як стверджує Георгій, не дійшло.

«Він (митрополит Іларіон – ред .) казав: «Я хочу відчувати тебе шкірою. Я як батько хочу вкладати тебе». Я не хотів, щоб він був у ліжку, але він тоді стукав у двері», – розповів Георгій Сузукі.

За словами хлопця, він був під постійним психологічним тиском, а у вересні 2023 року, коли спробував висловити невдоволення, почав отримувати від Іларіона погрози.