Підлітки демонстративно помочилися на браму священика УПЦ МП у Золочеві

У ніч на 16 липня біля будинку священика Львівської єпархії УПЦ МП єрея Максима Йоенка у Золочеві двоє підлітків влаштували чергову провокацію.

 
В УПЦ МП не розуміють, чому проти їхньої Церкви виступають мешувнці Золочева - фото 53626
В УПЦ МП не розуміють, чому проти їхньої Церкви виступають депутати та мешканці Золочева

 

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Священик розповів, що вночі, о 00:10, сім’я почула звуки з вулиці.

«Двоє молодих людей підійшли до будинку і почали гримати у браму ногами. Коли ми вийшли на двір і зробили їм зауваження, вони почали нецензурно висловлюватися: “Що ви, москалі, тут робите? Забирайтесь звідси!”, а потім помочилися на браму. Поводили себе молодики дуже зухвало й було схоже, що знаходяться в нетверезому стані».

За словами священнослужителя, поліції молодики пояснили свій нічний візит так: “Тут були наші мами на віче… Тут москалі будують і нехай вони звідси забираються”.

Правоохоронці, на переконання отця Максима, діяли непрофесійно.

«До приїзду поліції ми все знімали на камеру. Хулігани лишилися на місці і коли їх почали опитувати, то продовжили поводити себе зухвало, може навіть стали ще більш вільними у присутності поліцейських, — розповів єрей Максим. — Поліцейські явно робили усе можливе, щоб їх відпустити, а до мене ставилися зі зневагою. Незрозуміло до цих пір скільки їм років. Якщо вони неповнолітні, то правоохоронці мали б викликати батьків, а якщо повнолітні, то перевірити їх на алкоголь. У кінцевому результаті поліцейські посадили хлопців у машину і сказали, що їдуть у відділок перевіряти, чи вони у стані алкогольного сп’яніння».

Коментуючи цей інцидент, голова Юридичного відділу УПЦ МП протоєрей Олександр Бахов наголосив: «цілком очевидно, що саме влада і священнослужителі інших конфесій штучно створюють проблему навколо релігійної громади УПЦ МП, поширюючи в місті релігійну ворожнечу та нетерпимість лише за те, що священик з людьми молиться на власному подвір’ї».

«По суті в чому звинувачують отця Максима? У тому, що комусь здалося, що він у себе на подвір’ї може побудувати церкву та неправильно поставив огорожу? Але жодного доказу будівництва храму немає. Всі кому не лінь вже в цьому пересвідчились. А те, що огорожа неправильно стоїть… Я впевнений, що у половини міста огорожі встановлені з порушеннями. Але під їхніми будинками «віче» чомусь не проводять», — зазначив священнослужитель.

Нагадаємо, 10 липня, Золочівська міськрада зібралася на позачергове засідання, аби проголосувати за заборону діяльності УПЦ МП на території міста і звернутися до президента та голови ВРУ з проханням підтримати цю вимогу.

За інформацією мера міста, під виглядом житлового будинку на вулиці Труша, 9 у Золочеві будують церкву УПЦ МП. Після засідання міськради 10 липня Ігор Гриньків заявив, що вже звернувся до правоохоронців та голови Львівської ОДА з вимогою зупинити спорудження церкви на вулиці Івана Труша.

Згодом депутати влаштували нічне чергування, щоб не допустити будівництва церкви.