Created with Sketch.

Пісню "Біла армія, чорний барон" в Росії перевіряли на предмет розпалювання релігійної ворожнечі

09.06.2021, 13:18

Слова "церкви і в'язниці зрівняємо з землею" в Центрі з протидії екстремізму ГУ МВС Краснодарського краю не вважають такими, що розпалюють релігійну і соціальну ворожнечу. Таке роз'яснення отримав активіст з Краснодара після запиту до Генпрокуратури.

Про це повідомляє Портал «Credo.Press».

Краснодарець, який побажав зберегти анонімність, вирішив дізнатися, як працюють ті, що боряться з екстремізмом у правоохоронних структурах, надіславши запит з вимогою перевірити цитату з пісні "Червона армія найсильніша".

"Мова йде про музичний твір (" Біла армія, чорний барон ... "), написаний у роки Громадянської війни композитором Самуїлом Покрассом і поетом Павлом Горінштейном (псевдонім Григор'єв) і містить наступні слова:" Мы раздуваем пожар мировой, Церкви и тюрьмы сравняем с землёй!"... в даному тексті міститься прямий заклик до руйнування релігійних будівель, а також будівель пенітенціарної системи", - говорилося в зверненні краснодарця.

Як розповів автор звернення, незважаючи на систему електронного документообігу, відповідь прийшла з порушенням встановлених законом строків - заява в Генпрокуратуру подано 20 квітня, а змістовну відповідь надійшла тільки 8 червня, хоча її належало дати протягом місяця. Тільки після того як його автор повторно написав до Генпрокуратури, повідомивши про порушення термінів відповіді, він отримав лист за підписом начальника Центру з протидії екстремізму ГУ МВС Краснодарського краю Ігоря Алексєєнка: "В результаті проведеної перевірки відомості про порушення чинного законодавства не підтвердилися".

"Пан Алексєєнко і весь ЦПЕ продемонстрували халатне і поверхневе ставлення до роботи. Якщо дослівний заклик руйнувати церкви (храми) не розпалювати релігійну і соціальну ворожнечу, то що таке екстремізм - взагалі залишається загадкою", - прокоментував краснодарець відповідь.

Активіст вважає, що поліція проігнорувала його звернення, так як в даному випадку мова йде про «соціально близький силовикам заклик», а не про сучасну опозицію, з якою бореться Центр з протидії екстремізму.

"На робочих столах і в кабінетах співробітників ЦПЕ, ФСБ і всіх подібних структур - портрети Дзержинського, який на початку 1920-х роках якраз займався вилученням церковних цінностей, репресіями щодо духовенства. Тому екстремізму в заклику зрівняти з землею церкви нинішні продовжувачі його справи, зрозуміло, не побачили", - резюмував активіст.

Читайте також
Суспільство Глава російських старообрядців сподівається, що мета “СВО” буде досягнуто
Сьогодні, 10:31
Суспільство Розсудливий церковний політик. Новинський привітав Предстоятеля УПЦ МП з ювілеєм
09 червня, 12:12
Суспільство Путінська “мирна угода” передбачала захист інтересів УПЦ МП
09 червня, 14:35
Суспільство На ТОТ Херсонщини аграрний бізнесмен став співзасновникам релігійної організації РПЦ
09 червня, 14:06