Завтра, 5 жовтня, у Львові стартує щорічний міжнародний форум «Екуменічний соціальний тиждень» (ЕСТ). Впродовж п’яти днів представники духовенства різних конфесій, бізнесу, державних структур, освітяни та громадські активісти розмірковуватимуть над сталим розвитком суспільства. Розмови відбуватимуться у форматі конференцій, дискусій, круглих столів, презентацій, семінарів, сесій та лекцій. До усіх подій соціального тижня можна буде приєднатись онлайн.
Організаторами міжнародного форуму є Інститут екуменічних студій (ІЕС), Український католицький університет, Фонд Конрада Аденауера в Україні та Львівська міська рада. Генеральним медіапартнером Екуменічного тижня є Релігійно-інформаційна служба України.
«Форум – це унікальна можливість за 5 днів збагатитись неймовірним досвідом спілкування з людьми з найрізноманітніших сфер, яких турбує тема сталого розвитку. Під час дискусій ми ділитимемось думками щодо того, які виклики сьогодні стоять перед різними секторами у досягненні Цілей, як сьогодні релігійне соціальне вчення може сприяти досягненню Цілей сталого розвитку, що Церква робить для творення справедливого світу та на багато інших пов’язаних тем. Важливо, що в онлайн-форматі долучитись до роботи можна з будь-якого куточка світу», – зазначила під час прес-конференції координаторка Екуменічного соціального тижня Ірина Кітура.
Серед спікерів форуму – Кардинал Майкл Черні, заступник секретаря відділу мігрантів та біженців Дикастерії Святого Престолу для сприяння цілісному розвитку людини; Йохан де Тавернір, декан факультету богослов’я та релігійних наук Лювенського Католицького Університету; Дафіна Ґерчева, постійна представниця ПРООН в Україні та багато інших.
У програмі форуму з центральною темою «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства» - 16 подій, серед них і проведення засідань Українського християнського академічного товариства. Доповідачем першої сесії стане французький історик та богослов Антуан Аржаковський, засновник ІЕС та першого ЕСТ. Учасники сесії подискутують про екуменізм мучеників. У межах другого засідання буде йти мова про спільне свідчення під час радянського переслідування за віру, зокрема про досвід православних, католиків та протестантів. Про екуменізм Праведності на захист справедливості, прав людини, свободи та довкілля християнські науковці подискутують під час третього засідання.
«Під час засідань ми говоритимемо про мартирію як про мучеництво та праведність. Ми часто звикли думати про монахів, як про тих, хто тільки сидить у своїх келіях. На сесіях Українського християнського академічного товариства ми хочемо поглянути, як святість може розумітись як служіння», – наголосив директор Інституту екуменічних студій УКУ Павло Смицнюк.
Нагадаємо, міжнародний суспільний форум "Екуменічний соціальний тиждень" – це проєкт, в межах якого відбуваються академічні, культурно-мистецькі, просвітницькі та практичні заходи. Вже 14 років поспіль Форум гуртує людей зі всієї України та світу. Серед учасників — представники громадського сектору, бізнес-середовища, державних структур, молодіжних організацій, освітніх закладів, релігійних інституцій та Церков різних конфесій, які збираються разом, щоб творити синергію, нові ідеї та історії успіху.
Програма форуму Екуменічного соціального тижня доступна за посиланням.
Зареєструватись для участі можна тут.