За кілька кілометрів від гори Тавор ізраїльські археологи відшукали стіни храму, що нараховують 1300 років. 28 липня Ізраїльське відомство у справах старожитностей (ІАА) повідомило, що святиня розміром 12х36 м відкрита під час робіт, пов’язаних з облаштуванням ігрового майданчика для дітей у Кфар Кама.
Про це повідомляє Католицький Медіа-Центр.
На відміну від більшості храмів, у цьому три апсиди (а не одна). Нава та переходи були вкриті мозаїками, до сьогодні збереглась кольорова оздоба з географічними зображеннями та червоними, блакитними і чорними квітами.
Очевидно, храм був частиною великого монастирського комплексу. Поруч зі святинею знаходилось кілька приміщень, від яких збереглися лише стіни. Передбачається, що дослідження триватимуть і надалі.
При цьому фахівці звернули увагу, що вже у 60-х р. ХХ ст. у Кфар Кама, де сьогодні мешкають переважно черкеси, розкопано храм. Професор Моті Авіам з Академічного коледжу Кіннерета розповів, що це, ймовірно, був сільський храм, натомість зараз там відкрито монастир, що відноситься до того самого часу. Це нове відкриття підкреслює велике значення християнського села біля підніжжя Тавору.
Гора Тавор (588 м) лежить між Назаретом та Тиверіадським озером у Галілеї та видима здалека. Згідно з Євангелієм, це місце Преображення Господнього. Храм та монастир францисканців, що знаходяться на вершині гори, – найважливіші паломницькі та туристичні центри.