Почаївських вірян переконали, що жидо-масони воюють з лаврою, щоби знищити православ’я, - Таргонський

Почаївських вірян переконали, що жидо-масони воюють з лаврою, щоби знищити православ’я, - Таргонський - фото 1
В Почаєві за багаторічних зусиль РПЦ та Патріарха Кирила сформували особливий почаївський менталітет. Більшість почаївських вірян думають, що сьогодні йде війна жидо-масонів проти лаври, щоб знищити православ’я.

Про це розповів бакалавр богослов’я, релігійний публіцист Денис Таргонський, передає Україна Православна.

"Я багато років сміявся над книжками, брошурами, дурнуватими проповідями, які бачив і чув у Почаєві, а у 2014 році я зрозумів, що сміятися було не варто, бо це працює проти України. У Почаєві дуже строга ритуальна та обрядова культура, яка не передбачає мислення, вибору, аналізу. Принцип аскетичного послуху виривається з контексту відносин наставника та духовного чада і вставляється у механізм стосунків верхів та низів. Низи, які довіряють Церкві, некритично ставляться до проповіді, яка по суті є політичною. Коли ти критикуєш проповіді, вони кажуть: ти проти Церкви. Патріарх Кирил, який створив пропаганду русміра знав, що таке гомілетика та риторика, і він користувався тим, щоб люди, які є носіями строгої ритуальної культури, приймають на віру все, що він каже, у тому числі чисто політичні проповіді», - зазначив Таргонський.

Публіцист розповів, як відбувається накручування людей.

«Є дві лаври, Київська (вона більше для міщан, там “русскій мір” запаковували, як для інтелігенції. Я побачив там у крамниці проповіді патріарха Кирила із заголовком «Церква, яка формує дух нації. Згадав, що те саме Гітлер казав на могилі Барбаросси), а Почаївська лавра – центр паломництва для простого народу. І ці всі ідеї, які транслював Кирил, розроблялися на Луб’янці подавалися у його книжках для інтелігенції, і поширювалося потім по парафіях, нижче і нижче із відповідними способами доставки та формулювань. Для Києва – книжки, для Почаєва – почаївські листки, – розповів пан Таргонський, – і людина, яка почитає листівку про глобалізацію, наприклад, думає, що знає всю історію світу, бо так сказав Кирил. У 2013 році якийсь почаївський паломник мене переконував, що буде війна …Бо ця ідея поширювалася через почаївський листок. Що казав Кирил? Буде війна проти сил зла, «русскій дух» у небезпеці. І Україна, мовляв, має священну місію, зіграти роль, щоб зберегти та посилити русскій мір. У листівках людей готували до війни, там відтворювалася полеміка холодної війни, антизахідна істерія проти ІНН, чипізації. І я переконаний, що ця пропаганда у чомусь спрацювала, бо переважна більшість почаївських вірян думають, що сьогодні йде війна жидо-масонів проти лаври, щоб знищити православ’я. Навколо лаври сформувався почаївський менталітет за яким спасіння можливе тільки біля лаври і яка абсолютно вірить у переформульовану пропаганду холодної війни.

Ніякі аргументи не працюють, бо Кирил вивчив методи маніпуляції. Все, що каже Кирил заходить у свідомість через листівки, а потім «легітимізується» тим, що, мовляв, старці говорять так само. Культ старців має величезну вагу, хоча дуже часто їх або не існувало, або їм приписували слова. Я знаю старця, для якого подвиг віри – зректися паспорта та коду, його чада продавали бізнес, бо чекали кінець світу. Це пропаганда до минулого, старших людей ми не переробимо, вони глибоко травмовані. Нова теологія ПЦУ покаже чудовий світ і буде залучати молодь майбутнім», - наголосив він.

Нагадаємо, 30 листопада Служба безпеки проводила слідчі дії на території Почаївської Успенської лаври УПЦ МП. Обшуки проходили у межах кримінального провадження щодо причетності керівництва лаври до розпалювання національної ворожнечі та ненависті.