Поліцейські продовжують забезпечувати правопорядок біля церкви на Буковині

Поліцейські продовжують забезпечувати правопорядок біля церкви на Буковині - фото 1
У селі Михальча Сторожинецького району 12 грудня виникла сутичка через Свято-Успенський храм між вірянами ПЦУ та УПЦ МП.

Віряни ПЦУ прийшли до храму на молебень, втім Службу зірвали представники релігійної громади УПЦ МП, які перекрили вхід до церкви. На місце події виїжджала поліція.

За повідомленням Офіційного сайту Національної поліції, за фактом подій біля культової споруди слідчі Сторожинецького відділу поліції розпочали три кримінальні провадження. Наразі на території церкви поліцейські охороняють правопорядок та безпеку вірян, повідомляє поліція.

Як йдеться у повідомленні, співробітники поліції з’ясували, що під чпс спроби заховлення храму у селі Михальча було частково пошкоджене церковне майно. Під час інциденту одна зі сторін конфлікту застосувала до іншої засіб сльозоточивої та дратівливої дії.

В процесі деескалації ситуації, коли правоохоронці розбороняли та розмежовували учасників інциденту, частково пошкоджено ворота церкви.

Слідчі Сторожинецького відділу поліції внесли відомості про подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками частини 2 статті 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками), статті 15 (Замах на кримінальне правопорушення) та частини 2 статті 206-2 (Протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації) Кримінального кодексу України.

Ще одне кримінальне провадження поліцейські розпочали за частиною 2 статті 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України та вилучили у 19-річного учасника інциденту металевий кастет.

Також до поліції надійшло декілька звернень громадян щодо можливих неправомірних дій правоохоронців, які забезпечують правопорядок на території церкви. За вказаними зверненнями поліцейські проводять ретельну перевірку.

Співробітники поліції взяли під цілодобову охорону культової споруди та прилеглої території і продовжують забезпечувати публічну безпеку й порядок біля храму.