Created with Sketch.

Поліція почала перевірку щодо бійки парафіян під церквою на Житомирщині

29.03.2023, 11:31

Поліція розпочала перевірку за фактом звернень жителів села Сінгури Новогуйвинської громади, які отримали тілесні ушкодження під час спроби увійти до місцевого храму.

Про це Суспільному розповіла речниця Поліції Житомирщини Алла Ващенко.

Травми люди отримали 26 березня під час конфлікту, що стався біля місцевого храму.

"На місці працювали поліцейські Житомирського районного відділу та управління превентивної діяльності. Під час події до поліції надходили повідомлення, на даний час зареєстровано кілька повідомлень у відповідних обліках і за ними триває перевірка", – каже Алла Ващенко.

"Тільки громада вирішує, де їм перебувати – це їхнє право. Вчора позвозили людей, священиків з різних парафій, і питання: для чого? Люди самі собі вирішують, вони там живуть, вони там молилися, вони цей храм будували. І ці люди, які молилися в цьому храмі, ще тоді в Московському Патріархаті, сьогодні вони вирішили приєднатися до Православної Церкви України згідно з Томосом і храм залишається за ними", – каже керуючий Житомирсько-Овруцької єпархії Паїсій.

У 2019 році громада села Сінгури ухвалила рішення про перехід до Православної Церкви України. 28 листопада 2022 року храм у селі Сінгури за рішенням громади було опломбовано до юридичного підтвердження, що будівля церкви є власністю громади прихожан ПЦУ.


"Ситуація пов’язана з численними колізіями з приводу оформлення права власності на саму культову споруду, на храм. Допоки не буде юридично оформлено право користування громади самою спорудою, то фактично, якщо говорити з юридичної точки зору, то громада – та чи інша – користуватися спорудою не може в силу закону. А оскільки будівля, як відомо, не введена в експлуатацію, то є певні юридичні процедури, які мають вирішуватися або позасудовим шляхом оформленням усіх відповідних дозвільних документів на введення в експлуатацію або на користування храмом, або в судовому порядку, якщо такі питання виникли. Без остаточного рішення суду, з юридичної точки зору говорити, що та чи інша громада має беззаперечне право користування даною культовою спорудою – неможливо. Тим більше, згідно закону, всі культові споруди належать державі, а відповідні релігійні громади отримують їх у користування", – прокоментував ситуацію юрист Роман Гуртовенко.

Читайте також
Суспільство Громада ПЦУ на Закарпатті після п'яти років протидії УПЦ МП увійшла до свого храму
29 березня, 11:52
Суспільство Суд зобов’язав громаду УПЦ МП укласти охоронний договір церкву Різдва Богородиці в Іллінцях
29 березня, 12:57
Суспільство УПЦ МП подаватиме апеляцію на рішення суду про передачу Успенського собору у Каневі в державну власність
29 березня, 09:47
Суспільство Верховна Рада не підтримала депутатський запит щодо костелу св. Миколая у Києві
29 березня, 10:24