Поліція провела перевірку священика зі Слов'янська, який благословляв Гіркіна

02 листопада, 16:14
Суспільство
Поліція провела перевірку священика зі Слов'янська, який благословляв Гіркіна - фото 1
Поліція відреагувала на звернення активістів і навідалася до священика УПЦ МП, який багословляв Гіркіна.

Про це повідомляє кореспондент Східного варіанту.

На початку вересня наше видання повідомляло про те, що протоєрей УПЦ МП Олег Віталійович Хижняков з міста Слов'янська в 2014 році освячував бойові прапори ватажка бойовиків "ДНР" Ігоря Гіркин, а вже після звільнення міста давав напутні слова українським поліцейським.

У соціальних мережах такий факт став свого роду "інформаційною бомбою".

За даними порталу Миротворець Олег Хижняков під час окупації Слов'янська, разом з Очеретяним Володимиром (отець Віталій) надавав бойовикам житло, їжу і грошові кошти і агітував за вступ до лав «ополчення ДНР», освячував військову техніку, зброю і «бойові прапори» терористів.

Поліція провела перевірку священика зі Слов'янська, який благословляв Гіркіна - фото 61029

 

Активісти вирішили звернутися до керівництва поліції, щоб там провели перевірку.

Головне управління національної поліції в Донецькій області перенаправило лист до обласного управління поліції охорони. Нещодавно прийшла відповідь, з якого стає зрозуміло, що була проведена ретельна перевірка викладених фактів.

Як виявилося, фото Олега Хижнякова з поліцейськими зробили ще в 2017 році у дворі Слов'янського міжрайонного відділу Управління поліції охорони, де нагороджували кращих співробітників поліції.

Поліція провела перевірку священика зі Слов'янська, який благословляв Гіркіна - фото 61030

 

Протоєрей проводив обряд освячення особового складу, якого направив храм Святого Духа. Правоохоронці перевірили його на предмет підтримки відносини з представниками незаконних збройних формувань і як виявилося, він їх не підтримує і не підтримував раніше.

Однак фотографії з соціальних мереж і свідчення очевидців говорять про зворотне.

На завершеня поліція повідомила, що будь-яких порушень встановлено не було, проте звернення взято до уваги. Можливо в майбутньому, як йдеться у повідомленні, на подібні заходи Олега Хижнякова запрошувати більше не будуть.