Поліція здійснює досудове розслідування дій стендап-коміка Стенюка, який жартував про мусульман
"Нині триває досудове розслідування за ст. 161 ч. 1 КК (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками - ІФ-У), підозр наразі немає", - повідомили в коментарі агентству Інтерфакс-Україна в Національній поліції України.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
25 вересня в соціальних мережах розгорівся скандал навколо одного з уривків сольного стендап-концерту коміка Антона Стенюка.
"Ця війна - це просто нонсенс. Я не знаю, як так сталося, що одні православні вбивають інших православних, коли у світі ще так багато мусульман. Я не кажу, що потрібно вбивати мусульман, я адекватна людина, я розумію, що зараз це не на часі. Тим більше, цим уже займаються юдеї", - йдеться у виступі коміка.
Зі свого боку голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Мурат Сулейманов, а також колишній муфтій Духовного управління мусульман України "Умма", військовослужбовець Збройних сил України Саїд Ісмагілов у своїх соцмережах обурилися жартом коміка.
Пізніше Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що просить Національну поліцію перевірити жарт на предмет розпалювання релігійної ворожнечі та образи почуттів вірян.
Увечері того самого дня Антон Стенюк опублікував в інстаграмі відеозвернення, у якому публічно перепросив за свій жарт про мусульман.
Пізніше поліція Києва заявила, що за результатами перевірки дасть правову кваліфікацію діям стендап-коміка Стенюка.
Своєю чергою Міністерство культури та стратегічних комунікацій у відповідь на скандал закликало громадських діячів і діячів культури до відповідального ставлення до тем, які можуть впливати на міжкультурний і міжрелігійний діалог.