• Головна
  • Новини
  • Помаранчева революція для Церкви стала моментом істини, — єпископ УПЦ КП...

Помаранчева революція для Церкви стала моментом істини, — єпископ УПЦ КП

22.11.2011, 18:23
Помаранчева революція для Церкви стала моментом істини, — єпископ УПЦ КП - фото 1
Єпископ Васильківський УПЦ КП Євстратій (Зоря) вважає, що Помаранчева революція для українських Церков стала своєрідним моментом істини, а для суспільства – іспитом на громадянську зрілість.

exklusiv.gifЄпископ Васильківський УПЦ КП Євстратій (Зоря) вважає, що Помаранчева революція для українських Церков стала своєрідним моментом істини, а для суспільства – іспитом на громадянську зрілість. Сім років тому єпископ брав участь у молитовних акціях на Майдані поруч з представниками інших конфесій.

Євстратій (Зоря) на Майдані, листопад, 2004«Я дуже добре пам’ятаю ці події і брав у них безпосередню участь. Мені випала честь зі сцени Майдану виголосити спільне звернення, яке підписали глави кількох українських Церков, в тому числі Патріарх Філарет, тодішній Глава УГКЦ Любомир (Гузар), глави кількох протестантських конфесій»,— сказав у коментарі для РІСУ владика Євстратій.

На переконання єпископа, Церква повинна перебувати з народом і відстоювати правду. Тому духовенство у ті дні не мало права стояти осторонь і теж вийшло на вулиці та майдани різних міст.

«Суть цього звернення, яке я зачитував тоді на Майдані, зводилося до кількох слів: Церква з народом! Я думаю, що і нині, якби народ вийшов засвідчувати свою позицію, то Церква не стояла б осторонь. Церква за своєю природою покликана бути на боці правди. І в даному випадку Церква не мала права мовчати», — наголосив він.

Період Помаранчевої революції єпископ Васильківський УПЦ КП назвав моментом істини для Церкви. «Для українських Церков це був момент істини, правди, своєрідним іспитом на громадянську зрілість і відповідальність, який вони складали разом із усім суспільством».

За словами владики Євтратія, Помаранчева революція дала людям відчуття свободи. Проте свободу треба весь час виборювати, бо є великі ризики її безповоротно втратити.

«Загалом, якщо говорити про свободу – релігійну, політичну, економічну — то це стан, який завжди виборюється. Виборюється кожною людиною впродовж усього життя. Це боротьба між добром і злом. Якщо давати загальну оцінку рівню релігійної свободи, то ми нині маємо сприятливий час для церковного служіння. Ще кілька десятків років тому про такі умови, які є зараз, Церква не могла навіть мріяти. Але це не означає, що маємо заспокоїтися і бути вповні задоволеними тим, що є», — заявив єпископ УПЦ КП Євстратій (Зоря).