Помер кардинал Лорент Монсенґво Пасінья - перший африканець доктор теології

13.07.2021, 15:04
Світові
Помер кардинал Лорент Монсенґво Пасінья - перший африканець доктор теології - фото 1
11 липня 2021 р., на 82-му році життя перестало битися серце Архиєпископа Кіншаси кардинала Лорента Монсенґво Пасіньї, який перебував на лікуванні у Франції. Він належав до першого складу Ради Кардиналів, які втілюють реформи Папи Франциска.

Джерело: Радіо Ватикану

«З глибоким болем повідомляю християнській спільноті та всім людям доброї волі про смерть кардинала Лорента Монсенґво», – написав у Твіттер його наступник кардинал Фрідолін Амбонґо.

Кардинал Лорент Монсенґво Пасінья народився в конголезькій дієцезії Інонґо 7 жовтня 1939 року. Навчався у семінарії на батьківщині, а 1960 року прибув для подальшого навчання до Риму, де 21 грудня 1963 року отримав пресвітерське рукоположення. Після навчання в Папських Біблійних Інститутах в Римі та в Єрусалимі, став першим африканцем, що захистив докторат з біблійних наук.

У лютому 1980 року святий Іван Павло ІІ призначив Лорента Монсенґво єпископом-помічником Інонґо, а 4 травня особисто уділив йому рукоположення під час свої першої Апостольської подорожі до Африки. Вже через рік став єпископом-помічником архидієцезії Кісанґані, яку через сім років очолив. Тим часом, 1984 року був обраний головою єпископської конференції. Водночас, від 1997 по 2003 рік був головою Симпозіуму єпископських конференцій Африки та Мадагаскару.

В Африці кардинала Монсенґво Пасінью знали як людину, що перебуває на передовій боротьби за мир. Він був серед лідерів руху «Pax Christi international».
Папа Бенедикт XVI 2007 року призначив його архиєпископом столиці ДР Конго Кіншаси, а під час консисторії в листопаді 2010 року ввів його до Колегії Кардиналів.

Брав участь у конклаві, який обрав Папу Франциска. Той, у свою чергу, призначив його до новоствореної Ради Кардиналів, скликаної для допомоги в управлінні Церквою та проведенні реформи Римської Курії. Наприкінці 2018 року був звільнений від цього служіння в зв’язку з досягненням поважного віку.

На момент відходу до вічності кардинал Лорент Монсенґво Пасінья вже не належав до грона кардиналів-виборців. Тепер Колегія Кардиналів нараховує 221 кардинала, 124 з яких з правом участі в конклаві.