• Головна
  • Новини
  • Помер митрополит-емерит Філадельфійський УГКЦ Стефан Сулик...

Помер митрополит-емерит Філадельфійський УГКЦ Стефан Сулик

06 квітня, 20:08
Помер митрополит-емерит Філадельфійський УГКЦ Стефан Сулик - фото 1
У США на 96–му році життя помер владика Стефан Сулик. Сьогодні вранці його ушпиталили з ознаками COVID-19. Про ушпиталення повідомляв митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк на сторінці у Facebook. Тепер зі США прийшло повідомлення про смерть владики Сулика.

Владика Степан СуликУ США на 96–му році життя помер владика Стефан Сулик. Сьогодні вранці його ушпиталили з ознаками COVID-19. Про ушпиталення повідомляв митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк на сторінці у Facebook. О 20:00 за Київським часом прийшло повідомлення зі США про смерть владики Сулика.

Біографічна довідка:

Народився 2 жовтня 1924 р. у селі Бальниця, на Лемківщині, в сім'ї Михайла і Марії Суликів.

Закінчив школу в Самборі в 1944 p. Родина емігрувала в зв'язку з Другою світовою війною. Рукоположений на священика  14 червня 1952 p. у Філадельфії.

29 грудня 1980 р. Папа Римський Іван-Павло II призначив священика Стефана Сулика архиєпископом і митрополитом Філадельфійським. Єпископська хіротонія відбулася 1 березня 1981 р. (головний святитель — Верховний Архиєпископ Йосиф Сліпий).

Митрополит Сулик належав до Конференції єпископів США, був головою Міжобрядової комісії цієї Конференції.

29 листопада 2000 р. Папа Іван Павло II прийняв зречення Стефана Сулика з уряду митрополита Філадельфійського у зв'язку з досягненням ним віку 75 років. В 2001 р. у Львові вийшла книга митрополита Стефана Сулика «Як Стефан став митрополитом», де висвітлені маловідомі сторінки з історії УГКЦ кінця ХХ століття.