Помер митрополит УПЦ МП

Помер митрополит УПЦ МП - фото 1
15 вересня 2021 року на 69 році життя після тривалої та виснажливої хвороби відійшов у вічність митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій, який понад чверть століття очолював Рівненську кафедру УПЦ МП.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Владика Варфоломій (у миру Віктор Володимирович Ващук) народився 1 березня 1953 року в селі Городне Любомльського району Волинської області в селянській родині.

По завершенні служби в армії у 1975 році вступив до Одеської духовної семінарії, після закінчення якої, 1979 року, був зарахований до Московської духовної академії. У 1983 році він захистив дисертацію та отримав науковий ступінь кандидата богослов’я. Того ж року розпочалось його священицьке служіння з рукоположення 16 жовтня у сан диякона, а 18 жовтня – у сан священика. Перший досвід парафіяльного служіння майбутній архиєрей отримав на парафії Спасо-Преображенського храму селища Стара Вижівка Волинської області, куди він був призначений настоятелем.

У березні 1989 року священик Віктор Ващук призначений секретарем Волинського єпархіального управління, а у вересні того ж року отримав послух настоятеля Троїцького кафедрального собору Луцька. 15 квітня 1989 року отця Віктора було возведено у сан протоієрея.

22 грудня того ж року він приймає чернечий постриг з ім’ям Варфоломій на честь святого апостола Варфоломія. 18 січня 1990 року возведений у сан архимандрита.

24 лютого 1990 року був хіротонізований у єпископа Волинського і Рівненського.
Згодомі єпископ Варфоломій був переміщений на Миколаївську кафедру з титулом єпископа Миколаївського і Вознесенського, а через рік очолив Сумську кафедру.

27 липня 1995 року він повернувся на Рівненську кафедру, якою керував до останнього свого подиху.