Помер єпископ-емерит УГКЦ

08 вересня, 08:59
Католики
Помер єпископ-емерит УГКЦ - фото 1
6 вересня 2021 року після хвороби відійшов до дому Небесного Отця владика-емерит Северіан Якимишин, колишній правлячий архиєрей Нью-Вестмінстерської єпархії УГКЦ в Канаді.

Глава УГКЦ Блаженніший Святослав висловив щире співчуття апостольському адміністраторові вакантного осідку Нью-Вестмінстерської єпархії Давидові Мотюку та всім вірним єпархії, якою довгий час опікувався владика Северіан, передає Департамент інформації УГКЦ.

«Із великим сумом сприйняли ми звістку про те, що після хвороби перейшов по вічну нагороду до нашого Господа владика Северіан Якимишин, владика-емерит Нью-Вестмінстерський, другий правлячий архиєрей цієї єпархії», – йдеться у листі-співчутті Блаженнішого Святослава, надісланому владиці Давидові.

Владика Северіан Якимишин народився у 1930 році у провінції Альберта, у Канаді. У 1945 році вступив до новіціяту отців василіан, довічні монаші обіти склав у Римі в 1953 році. У травні 1955 року в Римі прийняв єрейські свячення. Служив як парох у церквах у різних провінціях Канади, був наставником у вишкільному домі ЧСВВ в Мундаре, настоятелем монастиря Святого Йосафата в Оттаві, директором Літургійного товариства Святого Василія та директором видавництва отців василіан у Торонто. З 1979 до 1988 року року жив у Римі, був настоятелем у вишкільному домі та економом Генеральної курії УГКЦ у Римі. У 80-х та 90-х роках – генеральним консультором. Перебуваючи на служінні у Римі, сім разів відвідував Україну, допомагаючи відновлювати василіанські монастирі. Був духовником сестер служебниць Непорочної Діви Марії в Онтаріо, керував духовними реколекціями для священників, монашества, семінаристів та вірних в Канаді, США, Бразилії, Австралії, Англії, Франції, Німеччині, Італії, Польщі та Україні.

У 1995 році Северіан Якимишин був призначений єпископом Нью-Вестмінстерської єпархії для греко-католиків у Британській Колумбії, Юконі на Північно-Західних територіях Канади. У березні 1995 року у Ванкувері відбулася єпископська хіротонія владики Северіана; головним святителем був преосвященний Максим Германюк. 1 червня 2007 року Папа Венедикт XVI прийняв зречення з уряду владики Северіана і його перехід на емеритуру.