• Головна
  • Новини
  • Помер Жан Ваньє, засновник руху «Лярш» і спільнот «Віра і світло»...

Помер Жан Ваньє, засновник руху «Лярш» і спільнот «Віра і світло»

07.05.2019, 11:05
Помер Жан Ваньє, засновник руху «Лярш» і спільнот «Віра і світло» - фото 1
Цієї ночі на 91-ому році життя відійшов до вічності Жан Ваньє, засновник «Ляршу» – спільноти, що згуртовує людей з особливими потребами, та руху «Віра й світло». В останні роки свого життя він боровся з раком.

Цієї ночі на 91-му році життя відійшов до вічності Жан Ваньє, засновник «Ляршу» – спільноти, що згуртовує людей з особливими потребами, та руху «Віра й світло». В останні роки свого життя він боровся з раком.

За повідомленням Радіо Ватикану, Папа Франциск молиться за нього і за всю спільноту «L'Arche» («Лярш»).

_Jean-Vanier-main-2.jpg

Жан Ванье — відомий канадський та французький фундатор громад для неповносправних людей.

Заснував у 1963 р. рух «Ковчег» і в 1971 р. «Віра і світло» (для батьків розумово відсталих дітей). Багато хто називає Ваньє також християнським богословом і проповідником. Рух «Ковчег» та «Віра і світло», за словами їх засновників, носять екуменічний характер, тобто об'єднують представників будь-яких християнських конфесій.

Перша спільнота Ляршу зародилась тихо і скромно на півночі Франції, в 1964 році, коли Жан Ваньє запросив двох чоловіків з розумовою неповносправністю розділяти з ним життя в спільноті в дусі Євангелія. А зараз це Міжнародна Федерація Ляршу, що складається з 154 спільнот, що працюють в 38 країнах світу і більше 1450 спільнот «Віра і Світло», що існують у 85 країнах, які також закликають до солідарності між людьми з неповносправністю і без неї. В Україні єдина спільнота Ляршу – «Лярш-Ковчег» є у Львові, а спільнот «Віра і Світло» є 32 в більш ніж 13 містах України.

Жан Ванье неодноразово відвідував Україну і виступав з лекціями. До досвіду Жана Ваньє і його громад звертаються багато людей, зайняті долею особливих людей в Україні та в усьому світі.

Про людину з великим серцем - Жана Ваньє - читайте у матеріалі РІСУ «ПРИЙНЯТИ ВОРОГА. УРОКИ ПРИМИРЕННЯ ЖАНА ВАНЬЄ».