Понад 1000 об'єктів культурної сфери зруйновані через війну, - Ткаченко

07.12.2022, 15:45
Культура
Понад 1000 об'єктів культурної сфери зруйновані через війну, - Ткаченко - фото 1
Понад тисячу об'єктів культурної сфери в Україні зруйновано під час розв'язаної Росією війни.

Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко сказав під час виступу на щорічному форумі "Креативна Україна", повідомляє Укрінформ.

"Понад тисячу об'єктів культурної сфери. Ця цифра включає в себе всю інфраструктуру. Переважно це бібліотеки та клуби, як ви розумієте, але серед них є надзвичайно велика цифра об'єктів культурної спадщини, які або пошкоджені, або повністю зруйновані. Перед нами стоїть надзвичайно великий виклик щодо того, що робити", – сказав Ткаченко.

Він вкотре подякував за допомогу міжнародним партнерам, які підтримують Україну в культурній сфері. "При чому, що на відміну від інших сфер, тут зв'язки працюють горизонтально дуже активно. Це заклад до закладу, це сфери до сфери, тому дуже спонукає користуватися цими горизонтальними зв'язками, тому що там допомога за час війни сягала десятків мільйонів євро. І вона надходить. Надходить постійно", - додав урядовець.

Міністр при цьому завважив, що ця війна, з іншого боку відкриває перед нами можливості, яких раніше не було.

Ткаченко також визнав, що у Міністерстві точилися дискусії щодо доцільності проведення форуму у такий складний для держави час, але таки вирішили, що треба гуртуватися та разом шукати варіанти того, як варто далі жити, боротися зі складнощами та розвиватися.

Нагадаємо, наприкінці жовтня Міністерство культури та інформаційної політики верифікувало понад 550 пошкоджених об'єктів культурної спадщини.

Як РІСУ інформувала, станом на 22 вересня за сім місяців війни окупанти знищили 270 релігійних споруд.

5 зі 270 ушкоджених внаслідок атаки РФ споруд мусульманські, 5 юдейські, решта 260 християнські.

30 належать протестантським спільнотам, 21 — Православній Церкві України (ПЦУ), чотири — Римо-Католицькій Церкві (РКЦ), три — Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ). 66 споруд належать спільнотам Свідків Єгови.

52% (136 об’єктів) зі 260 ушкоджених християнських споруд, що були повністю або частково зруйновані внаслідок нападу росії, належать Українській Православній Церкві (УПЦ МП).

Найбільша кількість зруйнованих релігійних споруд у Донецькій (67) та Луганській (58) областях. Після них ‒ Київська (43) та Харківська (35) області.

Після цього було ще багато повідомлень про знищення церковних споруд від влучання ворожих снарядів і ракет.

ДЕСС закликає реєструвати свідчення на ресурсі Міністерства культури та інформаційної політики України для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних російською армією: https://culturecrimes.mkip.gov.ua. Переглянути зафіксовані воєнні злочини на цьому ресурсі можна тут.