За сім місяців війни окупанти знищили 270 релігійних споруд

22 вересня, 10:06
Суспільство
За сім місяців війни окупанти знищили 270 релігійних споруд - фото 1
З 24 лютого до 20 вересня 2022 року щонайменше 270 релігійних споруд у щонайменше 14 областях України були вщент зруйновані або зазнали руйнувань різного ступеню внаслідок збройного нападу російської федерації: церкви, мечеті, синагоги, Зали Царства, освітні та адміністративні будівлі релігійних спільнот України.

Про це повідомили в Державній службі України з етнополітики і свободи совісті (ДЕСС).

У повідомленні сказано, що ДЕСС отримала детальну інформацію щодо зруйнованих та пошкоджених споруд від Релігійного центру свідків Єгови в Україні і просять релігійні спільноти надсилати до ДЕСС інформацію про зруйновані чи пошкоджені, внаслідок російської військової агресії, споруди.

5 зі 270 ушкоджених внаслідок атаки РФ споруд мусульманські, 5 юдейські, решта 260 християнські.

30 належать протестантським спільнотам, 21 — Православній Церкві України (ПЦУ), чотири — Римо-Католицькій Церкві (РКЦ), три — Українській Греко-Католицькій Церкві (УГКЦ). 66 споруд належать спільнотам Свідків Єгови.

52% (136 об’єктів) зі 260 ушкоджених християнських споруд, що були повністю або частково зруйновані внаслідок нападу росії, належать Українській Православній Церкві (УПЦ МП).

Найбільша кількість зруйнованих релігійних споруд у Донецькій (67) та Луганській (58) областях. Після них ‒ Київська (43) та Харківська (35) області.

Інформацію, зокрема світлини, про ушкодження культових споруд та інші наслідки російського вторгнення до України для релігійних спільнот ДЕСС просить надсилати на [email protected]. Контактний номер: +380 97 705 38 57.

Також ДЕСС закликає реєструвати свідчення на ресурсі Міністерства культури та інформаційної політики України для документування воєнних злочинів проти людяності та об’єктів культурної спадщини, скоєних російською армією: https://culturecrimes.mkip.gov.ua. Переглянути зафіксовані воєнні злочини на цьому ресурсі можна тут.