Понад 600 людських черепів біля храму ацтеків виявлено у Мексиці

14.12.2020, 09:33
Світові
За п'ять років археологи виявили понад 600 людських черепів під час розкопок біля найбільшого храму ацтеків у центрі мексиканської столиці.

 

Понад 600 людських черепів біля храму ацтеків виявлено у Мексиці - фото 63362

 

Мексиканський Національний інститут антропології та історії повідомив у п'ятницю, 11 грудня, що археологи знайшли 119 людських черепів у нещодавно виявленій віддаленій північно-східній частині стіни поблизу найбільшого храму ацтеків в центрі Мехіко. Біля цієї "стіни черепів" (цомпантлі) ацтеки приносили людей в жертву своєму богу війни. Ці 119 черепів належали жінкам, чоловікам та щонайменше три - дітям.

Про це інформує DW.

Дослідники виявили колоподібну стіну в 2015 році. Тоді вони припускали, що її довжина становить близько 34 метрів, висота - 45 сантиметрів, а залягає стіна на глибині близько двох метрів. З 2015 року в стіні знайшли 484 людські черепи. Таким чином, після нової знахідки загальна кількість виявлених черепів зросла до 603.

Понад 600 людських черепів біля храму ацтеків виявлено у Мексиці - фото 63361

 

За словами дослідників, нещодавно виявлена частина стіни датується періодом між 1486-им і 1502 роками та розташована на глибині у 3,5 метра.

З огляду на місцерозташування стіни, археологи припускають, що вона могла бути головною "стіною черепів" у колишній столиці ацтеків Теночтітлан.

Як зазначає інформагенція dpa, жертвоприношення було поширене серед багатьох народів регіону до їхнього завоювання Іспанією в 16 столітті. Полонених воїнів із сусідніх сіл приносили в жертву богам, а їхні черепи часто виставляли на показ для залякування можливих зловмисників. Жорстокий культ жертвоприношення, зокрема, був поширений серед ацтеків, які жили на території теперішньої Мексики.