Понад дві тисячі українців взяли участь у Різдвяній прощі до Ватикану

28.12.2022, 16:08
Культура
Понад дві тисячі українців взяли участь у Різдвяній прощі до Ватикану - фото 1
У другий день Різдвяних свят за григоріанським календарем, 26 грудня, відбулася традиційна щорічна національна проща українців в Італії до папської базиліки Святого Петра у Ватикані. У паломництві за мир, яке організував Апостольський екзархат для українців-католиків візантійського обряду в Італії, взяло участь понад дві тисячі українських вірних в Італії.

Архиєрейську Божественну Літургію на катедральному вівтарі (Altare della Сàtedra) очолив владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії, у співслужінні із владикою Іринеєм Біликом, єпископом-емеритом, каноніком папської базиліки Санта Марія Маджоре.

Участь у Богослужіні також взяли студенти-семінаристи Папської української колегії святого Йосафата, сестри служебниці Непорочної Діви Марії, сестри Чину святого Василія Великого, сестри катехитки святої Анни.

Владика Гліб, звертаючись до паломників під час проповіді після Євангельського читання, привітав їх із Різдвом Христовим та подякував за те, що прибули з усіх куточків Італії і не лише, адже на прощі було багато прочан з України.

Понад дві тисячі українців взяли участь у Різдвяній прощі до Ватикану - фото 105592

«Нас єднає спільна журба за нашу країну, за наш народ. Бачимо, яке страшне спустошення відбувається. Ми знаємо, що будинки відбудуються, але людських життів ніхто не поверне. Знаємо також, що Бог є з нами і тому молимося завжди з надією», — сказав проповідник.

Він подякував іьалійцям за гостинність для багатьох українців, які змушені були приїхати сюди через війну, за гуманітарну допомогу.

Наприкінці молитви отець-протосинкел Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, подякував Папі Франциску за те, що відчинив двері цієї базиліки й дозволив українцям із різних куточків Італії у ній молитися за мир.

Потім учасники прощі на чолі з єпископами й душпастирями помолилися на гробі священномученика Йосафата, 400-річчя мученицької смерті якого цього року урочисто спогадуємо.

Після цього на площі Святого Петра, перед різдвяною ялинкою та вертепом, відбулося вертепне дійство, а духовенство і прочани співали українських колядок.