Понад сотня кримчан перебувають за ґратами через політичні та релігійні переконання

20.12.2020, 12:04
Держава
Понад сотня кримчан перебувають за ґратами через політичні та релігійні переконання - фото 1
Щонайменше 109 жителів Криму станом на кінець листопада були позбавлені волі в рамках політично умотивованого й / або релігійного кримінального переслідування.

Про це йдеться у моніторинговому огляді, підготовленому Кримською правозахисною групою (КПГ3), передає Depo.Крим.

Щонайменше 109 кримчан перебували за ґратами через політичні та релігійні переконання.

На кінець листопада в ув’язненні перебували 15 людей, котрих ФСБ РФ під час затримання звинуватила "у підготовці диверсій, зберіганні зброї та шпигунстві". Крім того, одна людина перебуває під домашнім арештом.
Правозахисники зазначають, що у цих справах зафіксовані незаконні методи ведення слідства й застосування тортур для отримання свідчень зізнання, порушення презумпції невинуватості, поширення ФСБ РФ через російські ЗМІ відео "зізнання".

На кінець листопада за звинуваченням в участі у батальйоні імені Н. Челебіджіхана позбавлені волі шість людей. Офіційною причиною переслідування є те, що вони не з’явилися добровільно у силові структури РФ і не заявили про свою участь у "кримськотатарською добровільному батальйоні імені Номана Челебіджіхана". Оголошеним слідством доказом діяльності батальйону проти інтересів РФ є інформація зі ЗМІ, що метою створення батальйону була деокупація Криму.

Ще шість людей станом на кінець листопада 2020 року позбавлені волі в межах переслідування "Свідків Єгови" в Криму.

Із повним оглядом порушень прав людини в окупованому Криму в листопаді можна ознайомитися на сайті КПГ3.