Понад тисячу дітей та дорослих відвідали “Фестиваль сім’ї” у Львові

11 червня, 19:20
Суспільство
Понад тисячу дітей та дорослих відвідали “Фестиваль сім’ї” у Львові - фото 1
У Львові відбувся “Фестиваль сім'ї”. Під час події вдалося зібрати понад 80 тис. грн на один із проєктів, який організовує ГО "Українські мурахи" — "Канікули в горах" для сімей загиблих воїнів.

У Міжнародний день захисту дітей, навпроти університету імені Івана Франка волонтери встановили імпровізоване наметове містечко з 32 локацій. Понад тисячу людей відвідали захід протягом дня. Вздовж алеї, на спортивних станціях десятки дітей грали в флорбол та проходили різні естафети. Дехто з них, разом з батьками, робили поробки або прикраси.

На кожній із локацій волонтери пропонували учасникам задонатити на проєкт для родин військовослужбовців, які загинули, захищаючи країну та боронячи нашу свободу, — розповіли РІСУ організатори.

“Цей захід є своєрідним маніфестом, закликом до того, аби збудовувати свої родини та боротися за можливість ефективно проводити спільний час. Особливо коли так багато родин знаходяться на відстані одне від одного. Тому сьогодні, окрім можливості гарно провести час з дітьми, ми також хотіли, щоби на деяких наших локаціях подружжя отримали додаткові інструменти, які допоможуть їм покращити свій шлюб», – розповідав один з організаторів фестивалю Павло Токарчук.

Понад тисячу дітей та дорослих відвідали “Фестиваль сім’ї” у Львові - фото 135598

Окрім участі в різноманітних майстер-класах (виготовлення шкіряних браслетів та прикраси "горлиця", аквагрим, плетіння бісером та ін.) та спортивних активностях, учасники фестивалю могли ознайомитися із діяльністю різних громадських організацій та благодійних фондів.

Також протягом дня тривав благодійний збір на проєкт "Канікули в горах" — терапевтичний табір для родин загиблих героїв від громадської організації "Українські мурахи". Як оголосили наприкінці події організатори, спільними зусиллями вдалось зібрати 85 000 гривень (35 тис. протягом заходу, а 45 – надійшло пізніше).

Понад тисячу дітей та дорослих відвідали “Фестиваль сім’ї” у Львові - фото 135597

На половині локацій були представлені проєкти, які допомагають дітям-сиротам знайти родини, створюють послуги для родин загиблих героїв, навчають домедичної допомоги та співпрацюють із бойовими медиками, надають послуги з фізичної реабілітації, організовують табори для дітей та працюють із подоланням кризових обставин у родині. Звичайно, географія родин, які прийшли на фестиваль, була значно ширшою, ніж у 2019 році. Як серед волонтерів, так і серед учасників свята, за опитуваннями, була значна кількість переселенців зі східних та південних регіонів України.

Понад тисячу дітей та дорослих відвідали “Фестиваль сім’ї” у Львові - фото 135596

«Це чудова можливість для дітей побути з батьками, провести разом час. Зі свого досвіду скажу, що мої діти та моя сім’я були додатковою силою та мотивацією не здаватися, коли було важко, рухатися далі. Діти додають додаткової сили під час служби й ще більшої сили дають, аби повернутися до цивільної реальності. Що дуже важко. Дитяча підтримка – одна з небагатьох речей, яка може допомогти військовим повернутися до реальності», – розповів Павло, військовослужбовець.

Ініціаторами та організаторами події стали баптистські церкви Львова за підтримки міської ради. Крім того, захід об'єднав зусилля представників різних громадських організацій, які долучилися до фестивалю.