Посол України в Грузії Ігор Долгов 19 червня покинув виступ президента організації Міжпарламентська асамблея православ'я, російського депутата Сергєя Гаврилова на знак протесту.
Посол України в Грузії Ігор Долгов 19 червня покинув виступ президента організації Міжпарламентська асамблея православ'я, російського депутата Сергєя Гаврилова на знак протесту.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Грузия Online".
"Я буду коментувати лише бажання ортодоксальної церкви України. Всі українці хочуть власну Церкву, і те, що ми знаємо і що отримали - це жорсткий опір з боку Москви", - заявив Долгов.
На запитання, як би він оцінив той факт, що Росія є головою асамблеї, посол України зазначив, що це рішення залежить від членів.
"Росія окупує території України і продовжує воювати і сьогодні. Сьогодні у нас один загиблий і четверо поранених військових. Це для нас Росія. Дуже просто те, на чому наголосив Іраклій Кобахідзе (спікер парламенту - Ред.), християнська релігія і Церква - це мир мирне існування, а не окупація територій. От і все. У мене більше немає коментарів", - зазначив Долгов.
19-22 червня в Грузії проходить сесія 26-а генеральна асамблея Міжпарламентської асамблеї православ'я (IAO). В рамках заходу Грузію відвідали близько 100 учасників делегацій 25 країн. Зокрема до Грузії прибув Гаврилов, який відкрито підтримує визнання т.зв. Південної Осетії і Абхазії Росією.
Разом з тим, група громадян опротестувала його приїзд. У Палаці державних церемоній проходила акція, учасники якої називали приїзд Гаврилова ганьбою.
За повідомоленням Сerkvarium, наступний конфлікт спричинило те, що засідання Асамблеї відбувалися у Парламенті Грузії і російський депутат Сергій Гаврілов сів у крісло Голови Парламенту. Незгоду з цим висловили і опозиційні фракціі «Європейська Грузія» та «Єдиний нацрух». Своїх колег підтримали і представники парламентської більшості. Лідер правлячої фракції Арчіл Талаквадзе заявив, що росіянам не місце у Парламенті Грузії: «Ця конференція повинна бути негайно припиненою, депутати Держдуми повинні залишити Парламент і Грузію». Сам же Гаврілов на питання журналістів, чи комфортно йому перебувати у країні, 20% якої окуповано Росією, відповів: «Ніякого дискомфорту. Я дуже щасливий. Грузія – моя Батьківщина» – передає видання
Довідка; МАП була створена 1993 р. за ініціативою Греції. До складу МАП входять парламентарі країн, де православні вірні складають більшість. Дві країни мають особливі повноваження – це Росія і Греція. За задумом засновників, у 1993 р. Греція була єдиною православною країною ЄС, а Росія – єдиною православною країною серед постійних членів Радбезу ООН. Вочевидь такий підхід вже застарів, оскільки в ЄС вже багато православних країн, проте ні росіяни, ні греки змінювати ці порядки, вочевидь, не бажають.