Посол України у Ватикані заявив, що Росія потужно працює, аби зірвати візит Папи

30.12.2021, 10:17
Католики
Посол України у Ватикані заявив, що Росія потужно працює, аби зірвати візит Папи - фото 1
Навесні 2021-го Україна надіслала до Ватикану офіційне запрошення понтифіку і таки дочекалася позитивної відповіді. Займатися організацією візиту буде Андрій Юраш - посол України в Апостольській столиці.

В інтерв’ю "Главкому" новопризначений посол назвав сили, які чинять опір візиту Папи, а також пояснив, чому цей візит хвилює не лише українців, а й Росію.

Андрі Юраш повідомив, що нині ми виходимо на той етап, коли для римського архиєрея, Глави Католицької Церкви, пріоритетною стає саме українська тематика. Нині російська дипломатія, і церковна, і світська, дуже потужно працює у ватиканському напрямку – робить усе, щоби цього візиту не було. Над цим працює митрополит РПЦ Іларіон (Алфеєв), який фактично є главою МЗС РПЦ. Проти візиту понтифіка в Україну висловлюється посол Росії у Ватикані.

Але, за словами Андрія Юраша, "глобальні речі не можуть бути детерміновані якимось одним моментом, однією заявою, одним бажанням чи спонуканням. Завжди домінує комплексний вимір. Ми маємо справу з питаннями, у яких надскладна внутрішня структура".

Посол Україниу Ватикані акцентував на тому, що Україна готова досить оперативно зустрічати Папу.

"Наразі ніхто вам не назве конкретну дату, адже це предмет узгоджень, величезна робота. Очевидне наше бажання бачити його в Україні у 2022 році. Будемо докладати усіх зусиль, щоби зробити його візит у найближчій перспективі. Папа неодноразово в рамках неформальних комунікацій висловлював своє бажання побувати в Україні. Він нещодавно був у Словаччині, Угорщині, Греції, на Кіпрі. Тобто у державах, які географічно, або у інший, духовний, спосіб є близькими до України. Це також створює своєрідний дуже позитивний клімат", - каже дипломат.

За його словами, будь-який візит Папи – це завжди збіг двох передумов: "Папа є главою держави, отже, має бути державне запрошення. Воно є, було передане ще навесні 2021-го. Також в Україні є Греко-Католицька і Римо-Католицька Церкви, які запрошують Папу і дуже хочуть його бачити. В нашій ситуації ми маємо повний збіг: і Церкви, і держава запрошують Папу. Вочевидь, він їхатиме з ідеями, меседжами. Він хотітиме, аби їх почули. Без допомоги Церкви зреалізувати це завдання неможливо. Мабуть, всі чули слова Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, про те, що Папа буде в Україні. Перед цим ще у вересні архиєпископ Мечислав Мокшицький (архиєпископ-митрополит Львівський. Голова Конференції римо-католицьких єпископів України) говорив про те, що є всі передумови для того, щоби Папа приїхав до України. Тепер починається практична робота. Очевидно, що організація такого візиту без постійної присутності у Ватикані посла є неможливою".

На запитання, чи має Папа Римський узгоджувати свій візит з Українською Православною Церквою/Православною Церквою України, Андрій Юраш відповів:

"Коли Папа приїжджає до будь-якої країни, він не може обійти інші релігійні організації. Зрозуміло, що це питання постане... Коли Папа востаннє приїжджав до України, він зустрічався із Всеукраїнською Радою Церков, висловлював свою повагу до релігійного різноманіття України. У Ватикані розуміють релігійну ситуацію в Україні. Зрозуміло, що будуть знайдені форми взаємодії з релігійним середовищем".

За словами Андрія Юраша, Папа розуміє весь драматизм, який є на наших східних кордонах і розуміє реальну роль, яку Росія відіграє в ініціюванні, ескалації, підтримуванні цього конфлікту.

"Папа приїжджатиме задля миру, приїжджатиме до своєї пастви, до суспільства, яке зболене горем і трагедією війни. Розуміючи усю складність стосунків у середині православного середовища, він не буде на цьому робити спеціального акценту, усвідомлюючи складові, які визначають внутрішню українську ситуацію. Він захоче створити молитовну атмосферу, яка вирішить питання миру і діалогу, комунікації усіх з усіма, у тому числі всіма релігійними спільнотами, задля досягнення миру".