Потрапимо у зону уваги сильного гравця на міжнародній арені, - Ігор Козловський про візит Папи

Потрапимо у зону уваги сильного гравця на міжнародній арені, - Ігор Козловський про візит Папи - фото 1
Візит Папи до України означатиме повернення певного вектору у наш бік, бо зараз Ватикан пробує знайти спільну мову з Росією, намагається її не образити.

Про це у інтерв'ю Главкому розповів історик та релігієзнавець Ігор Козловський.

"Досі папський престол перебуває у такому стані, як і всі на Заході: як не образити Росію, як знайти з нею спільну мову. Це важливий момент політики Ватикану. Але сам приїзд Папи в Україну означатиме повернення певного вектору у бік України. Україна потрапляє у зону більшої уваги Ватикана, сильного гравця на міжнародній арені", - зазначив експерт.

За його словами, хоча Ватикан багато робить корисного для України, проте деякі його меседжі викликають занепокоєння.

"Зараз у нас війна, є агресор, є страждання людей. Ватикан багато робить, у них є проект допомоги тим, хто постраждав на Сході України. А ось політично є певна проблема у меседжах, виступах Папи. Є певний вплив Росії, Папа має багато лівих ідей. Безумовно, відбуватиметься його зустріч не тільки з католиками, а й представниками інших релігій. А це означає, що буде інший рівень діалогу. Він зустрічатиметься і з УПЦ/ПЦУ, що є важливим фактором. Політично це буде важливим кроком… Безумовно, він закликатиме православних до об’єднання. До нього будуть питання, пов’язані і з війною також", - наголосив Ігор Козловський.

Релігієзнавець також пригадав, коли перебував у полоні бойовиків, Папа виступив на його захист.

"До речі, коли я сам перебував у в’язниці, від Папи до Путіна надходили листи щодо необхідності мого звільнення. Тобто це важливий візит і для вирішення гуманітарних питань на Сході України, адже це візит і представника держави, і релігійного діяча", - заявив експерт.