• Головна
  • Новини
  • Позиція РПЦ щодо української мови – “відверте свинство”: Олег Тягнибок...

Позиція РПЦ щодо української мови – “відверте свинство”: Олег Тягнибок

15.11.2010, 13:10
Позиція РПЦ щодо української мови – “відверте свинство”: Олег Тягнибок - фото 1
Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок не вважає, що позиція "іноземної Церкви" про введення російської мови як другої державної може мати якесь значення для України. Він назвав таку пропозицію РПЦ «відвертим свинством».

Олег_Тягнибок.jpgЛідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок не вважає, що позиція "іноземної Церкви" про введення російської мови як другої державної може мати якесь значення для України. Він назвав таку пропозицію РПЦ «відвертим свинством». Про це повідомляє ТСН.

На думку ж Тягнибока, сам факт того, що підтримка ."іноземною Церквою" законопроекту про введення російської мови як другої державної може мати якесь значення для України, «говорить про комплекс неповноцінності нашої держави».

Тягнибок заявив про те, що РПЦ не має ніякого права втручатися в українську політику. І не тільки з тієї причини, що представники релігії повинні виконувати виключно свої духовні обов'язки, але і з тієї, що українська Церква — це Церква, яка базується в Україні.

"А представники РПЦ повинні, вибачте, тримати себе в руках і не втручатися, — обурився Олег Тягнибок. — Понабирали українофобів, які влаштовують собі круглі столи і відверто говорять, що вони захищають інтереси однієї з національних меншин тут, в Україні, і вони нам розповідають, як ми повинні жити".

На думку депутата, така поведінка переходить всі рамки цивілізованого ставлення. Захист російської мови в Україні, як інформує ТСН, О. Тягнибок вважає відвертою зневагою до представників національної більшості.

Політик не розуміє, як взагалі російська Церква може вимагати введення будь-яких законів в українській державі. "Ніхто не заважає розвитку РПЦ на території України, але вона повинна мати відповідний статус ", — заявив лідер ВО «Свобода».

Нагадаємо, зараз до Верховної Ради внесено закон, який передбачає розширення сфер вжитку російської мови в Україні та фактично визнає двомовність держави. Документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості громадян України є або рідною, або мовою щоденного спілкування.