Православні активісти Росії звинуватили Нікіту Міхалкова у "відкритій пропаганді содомії серед підлітків"

11 травня, 12:00
Суспільство
Православні активісти Росії звинуватили Нікіту Міхалкова у "відкритій пропаганді содомії серед підлітків" - фото 1
"Михалков поглумився над православними прямо під час Страсної седмиці", - заявив у своєму телеграм-каналі православно-патріотичний прокремлівський рух "SERB".

Так "SERB" розцінив показ 29 квітня, у Великий четвер, на Московському міжнародному кінофестивалі фільму "Жар-птиця" - про гомосексуальні стосунки в радянській армії.

Керівником фестивалю є офіційний російський кінорежисер, голова Союзу кінематографістів Росії Нікіта Михалков, який входить в патріарший рада з культури РПЦ МП. Напередодні показу "SERB" в ультимативній формі, натякаючи на можливість погрому, зажадало від нього "зупинити содомський шабаш на фестивалі", передає Портал "Credo.Press".

Байдужість Михалкова до цих вимог в русі розцінили на властивому його членам кримінальному жаргоні як "опускання по саме не можу". У підсумку "SERB" зажадало від православної громадськості без всякої довіри реагувати, "коли в черговий раз Н. Михалков буде з екрану телевізора вам віщати про любов до історії, про православ'я".

Фільм "Жар-птиця" зняв естонський режисер Пеетер Ребане. Сюжетну лінію картини становить гомосексуальна драма, що розгортається в 1970-і роки в естонській частини ВПС СРСР між солдатом Сергієм і льотчиком на ім'я Роман.

7 травня члени ради «Священної Дружини», утвореної рухами «Консерватор», «Русь Триєдина», Союзом православних корогвоносців і «Асоціацією православних експертів» РПЦ, також висловили свій рішучий протест "православному режисерові" Михалкову проти демонстрації на кінофестивалі під його керівництвом не тільки "Жар-птиці", а й другого фільму, "що містить елементи гей-порно", - "Фанати". Цей фільм зняв російський режисер Сєва Галкін, його героями є скінхеди, які вболівають за різні футбольні клуби.

Православні активісти розглядають ці стрічки, показані в кінотеатрі "Жовтень" в центрі Москви, як "відкриту пропаганду содомії серед підлітків". На афішах фільмів, зокрема, було відсутнє маркування "18+".

У відповідь на запит православних активістів помічниця Нікіти Михалкова нібито повідомила, що він не проти демонстрації фільмів з гомосексуальною еротикою у Великий четвер.

"Сподіваємося, що цей інцидент буде вичерпаний і ми з Вами опинимося в одному окопі, - пишуть православні громадські діячі Михалкову. - Ніхто з нас поодинці не встоїть в глобальній боротьбі. У сьогоднішній боротьбі цінностей не може бути компромісів".